baby 1 life4style

Dokąd zabrać dziecko w listopadzie

Czym skorupka za młodu przesiąknie… To, że dzieci trzeba wystawiać na zbawienne działanie sztuki i nauki, nie powinno budzić niczyich wątpliwości. Maluchy od najmłodszych lat zwiedzające galerie, oglądające spektakle i słuchające koncertów mają żywszą wyobraźnię, są bardziej kreatywne i błyskotliwe. Tylko dokąd je zabrać, by po latach ujawnił się ich niewątpliwy geniusz? Postanowiliśmy przejrzeć listopadową ofertę dla dzieci najważniejszych warszawskich instytucji kultury i wybrać te najbardziej godne uwagi.

Fot. pixabay.com

W Muzeum Narodowym właśnie święci triumfy wystawa czasowa pt. „Mistrzowie pastelu”, w ramach której można obejrzeć prace między innymi Witkacego, Marteau, Wyspiańskiego czy Olgi Boznańskiej. Z tej okazji najmłodsi mogą wziąć udział w szeregu warsztatów i prelekcji – między innymi „ABC pastelu”, odkrywające przed dziećmi wszystkie tajemnice tych „pudrowych” kredek (15.11, godz. 11:00) oraz „Ulotność i siła pastelu”, podczas których maluchy poznają różne techniki malowania pastelami (15.11, godz. 16:00). Z kolei 17 listopada o godz. 15:30 muzeum zaprasza na warsztaty pt. „Kto maluje obrazy”, w czasie których dzieci dowiedzą się wszystkiego o pracy artysty. Warsztaty odbywają w ramach cyklicznych spotkań „Sztuka dla wnuka”.

Państwowe Muzeum Etnograficzne słynie z bogatej oferty dla najmłodszych. Szczególnie warto wybrać się na jedną z „Etnoniedziel”, odbywających się w wybraną niedzielę w miesiącu w godz. 15:30 – 17:00. Najbliższe spotkanie pt. „Zaduszki i adwent w Meksyku” już 8 listopada.

Również Muzeum Łazienki Królewskie oferuje zajęcia edukacyjne dla maluchów w różnym wieku. W wybraną niedzielę miesiąca można zapisać się z dzieckiem na warsztaty językowe – najbliższe, pt. „Roma, czyli jak ufundować wieczne miasto”, odbędą się 8 listopada o godz. 11:00 (grupa 3–5 lat) oraz 15 listopada (grupa 6–10 lat).

Z kolei Fundacja Sto Pociech zaprasza 7 listopada od godziny 12:30 dzieci w wieku 5– 9 lat wraz z rodzicami na zajęcia edukacyjne „Światło w teatrze i czarny teatr”, odbywające się w ramach cyklu „SZTUKA. Jak – to – zrobić”.

Dzieci zainteresowane historią zabierzmy na organizowane przez Muzeum Historii Polski spektakle i warsztaty teatralno-plastyczne poświęcone jednemu z polskich królów. Najbliższe spotkanie, podczas którego maluchy poznają dzieje Władysława Łokietka, odbędzie się 21 listopada o godz. 11:00 i 13:30.

Nie można również zapomnieć o ofercie edukacyjnej dla dzieci Centrum Nauki Kopernik. Najmłodszych zabierzmy na wstawę „Bzzz!”, podczas której odkryją wiele tajemnic ze świata przyrody albo na film edukacyjny „Pod jednym niebem”, w czasie którego bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” wprowadzą je w fascynujący świat gwiazd i planet. Nieco starsze dzieci zaprowadźmy do Majsterni, w której wspólnie wykonacie wiele fascynujących eksperymentów albo na jedne z odbywających się w każdy weekend warsztatów – w listopadzie i grudniu pt. „Skąd się bierze prąd w gniazdku?” (10.30–12.00 i 13.00–14.30).

Kiedy waszemu potomkowi znudzą się warsztaty, wystawy i eksperymenty, możecie zabrać je do Teatru Małego Widza – w listopadowym repertuarze między innymi „Cztery pory roku”, „Senty-menty”, „Sklep Magika Mechanika” i wiele innych spektakli, po których dzieci zapraszane są do wspólnej zabawy.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ