Dlaczego kosmetyki naturalne są najlepsze dla Twojej skóry?

Martwisz się tym, co jesz. Chcesz wiedzieć, jakie dokładnie składniki pochodzące z pożywienia przechodzą przez Twoje ciało. Ale czy wiesz, co wnika do Twojego ciała, kiedy nakładasz krem nawilżający? Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie szkodliwe substancje mogą przedostać się do krwioobiegu przez przenikanie przez skórę?

Konwencjonalne kosmetyki zawierają wszelkiego rodzaju tanie syntetyczne substancje, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Tak jak jesteś świadoma tego, co jest w Twoim jedzeniu, również powinnaś dokładnie interesować się tym, jakie substancje rozprowadzasz na swojej skórze. Idąc dalej – tak samo, jak najzdrowsza żywność to ta naturalna, najkorzystniejsza pielęgnacja skóry to ta w której wykorzystuje się wyłącznie kosmetyki naturalne.

 

Co ciekawe, naturalne kosmetyki nie są niczym nowym. Choć dzisiaj dzięki producentom, takim jak orientana.pl stały się naprawdę popularne, to w rzeczywistości istnieją od wieków. Dzięki ożywieniu starej koncepcji harmonizacji ciała, umysłu i ducha coraz więcej osób decyduje się sięgać właśnie po nie. Celem ekologicznej pielęgnacji skóry jest wspieranie naturalnych funkcji skóry i zapewnienie delikatnej, naturalnej ochrony i wsparcia, przyczyniając się w ten sposób do utrzymania zdrowej, pięknie wyglądającej cery w każdym wieku.

 

Kosmetyki naturalne – samo dobro!

 

Kosmetyki naturalne są niczym produkty pełne skarbów natury. Ta koncepcja nie jest nowa i to już samo w sobie przemawia na jej korzyść. Przez wieki naturalne receptury dotyczące piękna były stosowane, a później – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na przykład starożytni Egipcjanie używali:

 

  • oliwy z oliwek
  • oleju ze słodkich migdałów
  • lanoliny
  • miodu

 

Dzisiaj te składniki są obecne w kosmetykach naturalnych pozwalając nam w bardziej przystępny sposób dbać o skórę i włosy. Co ciekawe, chodzi nie tylko o kosmetyki pielęgnacyjne. W Starożytnym Egipcie pojawił się również pierwszy eyeliner.  Grecy i Rzymianie korzystali z ogromnych korzyści zdrowotnych, jakie oferuje rumianek, a także stosowali go do rozjaśnienia włosów.

 

Ideą kosmetyków naturalnych i organicznych jest to, że natura oferuje wszystko, czego potrzebujemy, aby nasza skóra była zdrowa i promienna. Po co więc sięgać po substancje chemiczne, które tego nie zapewniają, a wręcz w przeciwieństwie do tych naturalnych – mogą uszkodzić skórę i ciało. Mogą nawet sprzyjać powstawaniu raka (!), Z drugiej strony naturalne składniki wspomagają naturalny proces gojenia skóry. Samo dobro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ