Daniel Craig po raz kolejny żegna się z rolą Jamesa Bonda. „007 wymaga wysiłku, a ja się starzeję”

W wywiadzie dla „The Times” Daniel Craig mówił o swoim ostatnim filmie jako James Bond. Aktor powiedział także, dlaczego — wbrew powszechnej opinii — nie jest zrzędą i uwielbia show-biznes.

Kilka miesięcy temu Craig zasłynął cytatem, w którym zarzekał się, że „wolałby rozbić szklankę i przeciąć sobie nadgarstki, niż znów zagrać Bonda“. A jednak w kilka tygodni później ogłoszono, że aktor wystąpi w 25. odcinku przygód słynnego agenta.

W rozmowie z „The Times” nie ukrywał swoich przemyśleń na temat bohatera. – Może trudno w to uwierzyć, ale uwielbiam to, że jestem Bondem. (…) To jedna z najbardziej intensywnych i spełniających mnie jako aktora rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem, ale wymaga dużo wysiłku. A ja się starzeję.

– Będę tęsknić za przyjaciółmi. Pracowałem z wieloma z nich przez ostatnie 15 lat. (…) Będę ich widywał od czasu do czasu, ale to nie będzie to samo, ta sama wyjątkowa atmosfera – dodał.

https://www.youtube.com/watch?v=KA3kQKTbjzs

Craig o przyszłości: może nikt mnie nie zatrudni?

Craig unika pozowania na ściankach i występów w przeróżnych programach.

– Nie mam takiej potrzeby. Nie wiem, co miałbym powiedzieć. (…) Ale nie jestem zrzędliwy. Naprawdę nie jestem. Kocham to, co robię. Uwielbiam ten biznes i nie mam nic przeciwko rozmowie z dziennikarzami. To znaczy, nie kocham tego. Ale nie mam nic przeciwko mówieniu o rzeczach, które kocham. To łatwe.

– Plany na przyszłość? – Kto wie? Może nikt mnie nie zatrudni. Nie mam poważnych planów – odpowiada żartem.

https://www.instagram.com/p/B2KeVtXAsgD/

W rozmowie z The Times Daniel Craig tak wspominał prace na planie jubileuszowego filmu:

– Każdy dzień jest niezwykle intensywny. Staramy się zrobić jak najlepszy film o Bondzie, nie szczędząc żadnych środków. Kiedy celujesz w gwiazdy, możesz uderzyć w czubki drzew – wspomina Craig.

„Nie czas umierać”: Obsada

W obsadzie „Nie czas umierać” (w oryginale – „No Time To Die”) znaleźli się aktorzy z „bondowskiej rodziny”: Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw i Jeffrey Wright, a dołączyli do nich Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen oraz nagrodzony Oscarem za rolę Freddiego Mercury’ego Rami Malek, który będzie czarnym charakterem.

„Nie czas umierać” w kinach od 3 kwietnia.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zobacz również:

Źródło: Onet / Fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ