Burger Drwala w wersji wege trafi do McDonald’s

20 listopada do McDonald’s wróci jedna z najbardziej popularnych sezonowych pozycji – Burger Drwala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w polskich oddziałach sieci zadebiutuje też pierwszy bezmięsny burger – Drwala Wege.

Dwa nowe warianty

Burger Drwala składa się z placka serowego, wołowiny, dwóch plastrów bekonu, sałaty oraz prażonej cebulki w bułce serowo-bekonowej. Podawany jest ze specjalnym sosem z przyprawami.

Burger Drwala to produkt tradycyjnie dostępny w McDonald’s późną jesienią i zimą. Dotychczas burger sprzedawany był w sieci w wariancie klasycznym, pikantnym lub z kurczakiem. W tym roku kanapka dostępna będzie również w dwóch innych wariantach – z podwójnym mięsem oraz wege. W tej wersji mięsny kotlet został zastąpiony kotletem warzywnym.

https://www.instagram.com/p/Bz71wKaIMQW/

Burger Drwala już od 20 listopada

Oficjalnie McDonald’s nie poinformował jeszcze o wprowadzeniu Burgera Drwala – informacje te pojawiły się w social mediach.

„Nadciąga zima, a wraz z nią… powraca Drwal! Tej zimy długo wyczekiwany Burger Drwala będzie sycił i rozgrzewał naszych gości, aż w 5 wariantach, w tym po raz pierwszy w wersji wegetariańskiej. Oprócz tego będziemy mieć wersję klasyczną, pikantną, z kurczakiem i po raz pierwszy Podwójny Drwal.” – napisał McDonald’s na Facebooku.

McDonald’s od dawna ma w swoich restauracjach na świecie wege kanapki i wege dania

McDonald’s dotychczas testował różne bezmięsne burgery w kilku krajach świata. W 2014 r. burger w wersji wege zwyciężył w konkursie dla internautów na zaprojektowanie nowego produktu. W konsekwencji można go było nabyć przez krótki okres kupić w punktach sieci. Potem burgery bez mięsa na stałe trafiły do lokali McDonald’s m.in. w Niemczech i Irlandii.

W Wielkiej Brytanii można kupić burgera „vegatable deluxe”, z warzywnymi paskami, w Szwecji – kanapki McVegan. W Norwegii można skosztować wegańskie nuggetsy oraz kanapkę McFeast z kotletem z fasoli, sosem McFeast, serem, musztardą, sałatą, pomidorem, piklami i cebulą. W Finlandii z kolei sprzedawana jest kanapka El Veggo, na którą składa się stek sojowy, pikantny sos salsa i wegański sos McFeast.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zobacz również:

Źródło: Wirtualne Media / Fot. twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ