serce

Czy małżeństwo z zespołem downa zostanie rozdzielone?

Maryanne i Tommy Pilling to szczęśliwe małżeństwo z 24- letnim stażem z Wielkiej Brytanii. Połączyła ich wspólna pasja do gotowania. Poznali się w 1990 roku. Razem pracowali w kuchni jednego z ośrodków dla niepełnosprawnych. Niedługo potem para zaręczyła się i pobrała. Dziś ich małżeństwo stoi pod znakiem zapytania.

Pierwsze w historii Wielkiej Brytanii małżeństwo z zespołem downa może zostać rozdzielone ze względu na pogarszający się stan zdrowia Tommy’ego. Mężczyzna zachorował na demencję starczą, co oznacza realne zagrożenie dla jego żony.

Trudne chwile w życiu małżeństwa

Tommy niedawno przestał rozpoznawać żonę. Dla niego budzenie się w nocy obok „obcej” mu kobiety jest szokiem, dla niej to ogromny cios. Maryanne nie rozumie dlaczego ktoś, kogo kocha zadaje jej taki ból. Równie trudno wytłumaczyć jemu kim jest jego żona i jej – dlaczego Tommy zachowuje się w ten sposób.

Czy rozdzielenie to jedyna możliwość?

Istnieje ryzyko, że para może zostać rozdzielona po 24 wspólnych latach. Choroba utrudnia życie obojgu. Mimo wielkiej miłości nie istnieje dobre wyjście z sytuacji. Tommy najprawdopodobniej zamieszka w domu opieki, w którym będzie miał zapewnioną fachową pomoc. To jednak oznacza rozłąkę. Maryanne nie będzie mogła do niego dołączyć. Rodzina stara się jak najbardziej odwlekać tę chwilę i nie dopuścić do rozstania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ