Co absolutnie musisz zrobić przed Świętami?

Co takiego należy zrobić przed rozpoczęciem świątecznego świętowania?

Uwaga, uwaga. Jeszcze przed świętami masz kilka rzeczy to zrobienia! Dzisiaj kilka rzeczy z tak zwanego przedświątecznego must have! Lista nie jest długa, ale istotna! Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że z roku na rok, obiecujemy sobie, że tym razem nie damy się ponieść przedświątecznej gorączce. W praniu ostatecznie jednak wychodzi inaczej. I znowu wpadamy w przedświąteczną pułapkę. A więc w tym roku przygotujmy się odpowiednio. Co w tym okresie jest najważniejsze?

Kilka rzeczy, które absolutnie należy zrobić jeszcze przed Świętami:

1. Przygotowuj świąteczne menu i stworze listę zakupów:

Pomoże to w uniknięciu biegania w panice po sklepach spożywczych na dzień przed Wigilią. Ta sama sytuacja tyczy się przepisów. Świąteczne menu dobrze przygotować nieco wcześniej. Spokojne zaplanowanie działania, pomoże uniknąć wielu niepotrzebnych stresów i nerwów.

2. Stwórz świąteczny klimat:

A najlepiej to zrobić przez odpowiednie dekoracje. Żeby poszło sprawnie należy sprawdzić czy posiadamy wystarczającą ilość odpowiednich ozdób choinkowych. Dzięki temu będziemy wiedzieć co należy jeszcze dokupić, by potem uniknąć przykrych zaskoczeń, w czasie ubierania choinki, oraz strojenia domu. Dobrze sprawdzą się tutaj dekoracje i ozdoby wykonane własnoręcznie. Świąteczne wieńce, ozdoby i stroiki – właśnie teraz jest na to pora. A nie kilka dni przed Wigilią.

3. Kup wszystkie prezenty:

To przyjemny, ale także nieco stresujący element przedświąteczny. Fajnie robić prezenty, ale jeszcze fajniej, kiedy są udane. Bo to radość dla obdarowanego, jak i dla dającego. Zazwyczaj zostawiałam tą czynność na ostatnią chwile, dlatego pod koniec grudnia w centrum handlowym spotykały mnie tłumy ludzi, i ogromne kolejki… wszędzie. Dlatego wyciągnęłam z tego lekcje, i w tym roku moje świąteczne prezenty były już gotowe w listopadzie. Dlatego uważam, że zostawienie tej czynności na dzień przed Wigilią jest karkołomne, i po prostu nieopłacalne – nie wiem czy wiecie, ale w tym okresie niektóre sklepy mają w zwyczaju podnosić ceny i wykorzystywać sytuacje. Dlatego swoje prezenty kupuj dużo wcześniej! A potem dobrze je schowaj.

4. Zrób porządki:

Czyli zupełnie klasycznie – okna i te sprawy. Dobrze jest je umyć około 2 tygodnie przed świętami. To idealny czas – nie zdążą się ubrudzić do Bożego Narodzenia, i nie będziesz tego robiła na ostatnią chwilę. A ponadto to idealny czas na zerknięcie i wysprzątanie mało używanych, lub zapomnianych szafek i pomieszczeń.

5. Przygotuj pierniki:

Pierniki należą do jedynego deseru, który najlepiej smakuje przygotowany z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej zrobić to dwa bądź nawet trzy tygodnie przed Wigilią. Aromatyczne ciasteczka będą idealne na święta. Nie zapomnij o udekorowaniu ich!

6. Przygotuj pierogi:

Je także możesz zrobić na dwa tygodnie przed wigilią. Pierogi z grzybami i kapustą można zamrozić zamrozić. Odejmie ci to trochę pracy w samą Wigilię. Smacznego!

Ponadto dzisiaj od nas kilka dodatkowych rad. Przede wszystkim NIE DAJ SIĘ ZWARIOWAĆ! Pamiętaj – w przygotowaniu wigilijnego wieczoru zawsze może ci ktoś pomóc. Zaangażuj w przygotowania rodzinę. Nie zapomnij także o normalnych rzeczach i wypoczynku. Śmiało możesz się umówić na kawę z przyjaciółką na kawę, lub wyjść do kina. Po prostu – zatrzymaj się. Zamiast biegać po galeriach handlowych, idź pobiegać, albo udaj się na spacer. A robią świąteczne porządki, kup także coś sobie! Daj sobie także chwile na refleksję, w tym przedświątecznym okresie. Nie zapomnij także o wdzięczności – dla samej siebie, jak i dla innych.

Właśnie teraz jest najlepszy okres na to wszystko!

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ