Kobiety powinny decydować się na trening siłowy! Dlaczego?

Kobiety powinny decydować się na trening siłowy! Dlaczego?

Kobiety coraz częściej decydują się na treningi siłowe. Na szczęście każda z pań, która decyduje się na taki trening ma świadomość, że trening z obciążeniem wcale nie stwarza zagrożenia zbyt rozbudowanej i umięśnionej sylwetki. Dzięki takiemu treningowi możemy ukształtować piękną, kobiecą figurę. Niedawno powstała aplikacja Bodymanager, dzięki której możemy kontrolować swoje postępy.

mat.prasowe

1. Istotne jest określenie, czym właściwie jest trening oporowy.

Trening oporowy inaczej zwany treningiem siłowym, to trening, dzięki któremu zwiększymy siłę i mięśnie, a dokładniej ich masę. Poprawimy też wytrzymałość i metabolizm naszego organizmu.  Masz „luźną skórę” na ramionach, cellulit lub chcesz mieć bardziej jędrne pośladki? Trening siłowy to idealne rozwiązanie!

2. Sztanga vs bieżnia

Tak naprawdę trening cardio, czyli bieżnia i rowerek, powinien być uzupełnieniem treningu siłowego. Cardio pomaga spalać tkankę tłuszczową, ale nie ujędrnimy nim sylwetki i nie nadamy odpowiednich kształtów swojej figurze. Właśnie dlatego warto połączyć ze sobą te dwa treningi, a efekt będzie piorunujący!

3. Kobiety nie chcą wyglądać jak mężczyźni!

Trening siłowy nie sprawi, że kobiety upodobnią się do mężczyzn! Kobiety mają bardzo mało testosteronu w porównaniu do mężczyzn, dlatego nie grozi im nagła rozbudowa mięśni. Kobiety mogą zbudować sylwetkę fit – nie przesadnie umięśnioną, ale kształtną i jędrną.

 Na szczęście kobiety coraz częściej sięgają po trening siłowy. Głównie dlatego, że płynie z niego wiele korzyści

_________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ