Małgorzata Kożuchowska zdjęcie

Czy Małgorzata Kożuchowska powinna odebrać odznaczenie państwowe? Kto staje w jej obronie?

Małgorzata Kożuchowska 11 listopada odebrała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Nie wszystkim fanom spodobało się, że aktorka została uhonorowana tak ważnym odznaczeniem. Pod zdjęciami z uroczystości pojawiło się wiele negatywnych komentarzy internautów. Jednak wiele osób uważa, że gwiazda serialu „Rodzinka.pl” słusznie została wyróżniona. Kto staje w jej obronie?

Małgorzata Kożuchowska zdjęcie

Ważny dzień

11 listopada Małgorzata Kożuchowska odebrała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w Belwederze, a odznaczenie wręczył jej prezydent Andrzej Duda.

Od zawsze bardzo ważny dla mnie i chyba wszystkich naszych rodaków „Dzień Niepodległości” dziś stał się szczególnym. Zostałam bowiem odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z uwagi na prowadzoną przeze mnie działalność artystyczną. (…) To dla mnie piękny dzień, cieszę się też, ze przeżywałam go z moimi najbliższymi – pisała aktorka na swoim fanpage.

Małgorzata Kożuchowska odebrała odznaczenie państwowe

 Małgorzata Kożuchowska opublikowała też na Facebooku zdjęcia z tego wydarzenia. Szybko pojawiły się głosy krytyki – wiele osób twierdzi, że aktorka nie zasługuje na takie wyróżnienie.  Niektórzy uważają, że odznaczenie zawdzięcza swoim poglądom politycznym, a nie osiągnięciom artystycznym. Aktorka jednak wyjaśniła, że na orderze nie znalazła partyjnego znaczka oraz zaznaczyła, że jest on dla niej powodem do dumy.

„(…) Jeśli Urzędnicy Państwa, które jest moją Ojczyzną, w którym żyję i które kocham – obojętnie kto w nim sprawuje władzę (pochodzącą z demokratycznego wyboru) uznają, że są powody dla których warto mnie wyróżnić, to jest to dla mnie tylko i wyłącznie powód do dumy. Nie dam się wciągnąć w dyskusje polityczne, mimo zaczepek i prowokacji” – pisała aktorka.

Kto broni Małgorzaty Kożuchowskiej?

Tomasz Karolak uważa, że gwiazda serialu „Druga szansa” słusznie dostała odznaczenie. A niemiłe komentarze, które dotyczyły aktorki, są wyrazem polskiej zawiści.

Cieszę się, że Gosia dostała ten order i jestem z niej dumny. Jest wspaniałą aktorką teatralną, ma określony system wartości i podziwiam ją za to. Od lat angażuje się w prace Fundacji „Mam Marzenie”, a swoją popularność zawsze wykorzystuje w szlachetny sposób. Hejt, z którym Gosia musiała się zmierzyć po odebraniu orderu to typowa polska zawiść – powiedział aktor magazynowi  „Party”.

Krzysztof Ziemiec również staje w obronie Kożuchowskiej.

„Małgosia nigdy nie ujawniła swoich poglądów politycznych. To, co się teraz dzieje, uważam za głęboko dla niej krzywdzące. Inni artyści przyjmowali takie wyróżnienia od prezydenta Komorowskiego czy Kwaśniewskiego i nikt wtedy nie protestował – mówi dziennikarz.

Czy uważacie, że aktorka powinna dostać Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski?


Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Małgorzata Kożuchowska

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ