Bob Marley – Nieopowiedziana historia króla reggae

Bob Marley250x375Wydawnictwa SQN zaprasza na kolejną tegoroczną premierę. „Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae” to ekscytująca książka opisująca życie, śmierć i spuściznę jednego z najbardziej wpływowych artystów XX wieku.

Chris Salewicz w mistrzowski sposób potrafił przekazać magię Jamajki, niezwykłą siłę muzyki Marleya oraz jego walkę o wolność i o prawa człowieka. Biografia pojawi się na półkach już 8 sierpnia 2013r. Tego dnia odbędzie się spotkanie z Chrisem Salewiczem w warszawskim klubie Kosmos Kosmos i debata na temat reggae, a między 9 a 11 sierpnia na Ostróda Reggae Festiwal Chris uczestniczyć będzie w Uniwersytecie Reggae oraz opowie o książce i swoich spotkaniach z Marleyem.

Chris Salewicz wielokrotnie jeździł na Jamajkę. To tam pod koniec lat 70. poznał Boba Marleya i przeprowadzał z nim wywiady. Dotarł też do wielu osób z otoczenia Boba. Dzięki temu opowieść Chrisa jest bardzo autentyczna i szczera. Umiejętnie nakreślił w niej wpływ twórczości Boba na ówczesną Jamajkę i na kulturę światową. Ale nie tylko. Obok muzyki zagłębia się w polityczne, społeczne, obyczajowe i religijne tło, które towarzyszy piosenkom Marleya do dziś. Zresztą rola króla reggae na współczesny świat jest trudna do ogarnięcia – pozostawił trwały ślad nie tylko na wielu gatunkach muzycznych, ale również jego filozofia wolności i pokoju stała się korzeniem dla wielu ruchów, m.in. alterglobalizmu.

Wstęp napisał i książkę przetłumaczył Maciej „Magura” Góralski, perkusista i autor tekstów legendarnego Kryzysu. Człowiek, który pod koniec lat 70. wprowadził reggae do Polski i przez kolejne lata był jednym z najważniejszych jej popularyzatorów.

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę. 

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji. 

Informacje sponsorowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ