Bluzy nie tylko sportowe

bluza2 sporteuroBluzy przestały być atrybutem zarezerwowanych dla aktywnych fizycznie. Z mody streetowej wdarły się na wybiegi high fashion i sklepowe półki. W tym sezonie możemy je wykorzystać zarówno w stylizacjach na co dzień jak i tych bardziej eleganckich.

Zrobiło się już chłodno więc zaczynamy przeglądać nasze szafy i centra handlowe w poszukiwaniu cieplejszych ubrań. Utrzymujący się trend na bluzy pozwala łączyć modę z wygodą i praktyką.

Bluza to atrybut przede wszystkim mody ulicznej . Jednak od kilku sezonów ten trend lansują takie domy mody jak Givenchy, Kenzo i Balenciaga. W propozycjach tych marek zakochały się fashionistki z całego świata. Bluzy z ciekawymi nadrukami, wzorami czy skurzanymi wstawkami możemy dostać nie tylko w sklepach z ubraniami w stylu streetwearu jak Msbhv czy Aloha form Deer. Z modowych wybiegów inspiracje przeszły do kolekcji większości sklepów sieciowych. Jakiś czas temu hiszpańska marka ZARA w dziale kobiecym na swojej stronie uruchomiła zakładkę „Bluzy”. Wcześniej tego typu zakładki pojawiały się jedynie w działach dziecięcych i młodzieżowych. Coraz więcej rodzi się też marek, które na stronach internetowych i portalach społecznościowych sprzedają swoje produkty. O ich popularności może świadczyć fenomen naszej rodzimej marki Local Heroes.bluza 1 sporteuro

Bluzy w nowoczesnym stylu, np. te inspirowane pop kulturą, możemy nosić na sportowo. Pasują do nich zarówno wąskie rurki jak i szerokie boyfriendy. Dobrze odnajdują się w towarzystwie czapki czy kapelusza. Dzisiejsze trendy są na tyle elastyczne i pojemne, że zestawienie ich z butami na obcasie i kopertówką też przejdzie. Co więcej możemy pokusić się o połączeniu bluzy i eleganckiej spódnicy czy marynarki. Idealnie komponują się z wszechobecnymi, skórzanymi ramoneskami. Niektóre modele są bogato zdobione np. cekinami czy wstawkami innych materiałów lub wyróżniają się zwierzęcymi motywami. Może nam to posłużyć do nadania wyrazu bardzo prostym stylizacjom. Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyszczucia stylu, lepiej nie przesadzajmy w takich wypadkach z biżuterią. Bluzy są nieskomplikowanym elementem stroju dzięki czemu możemy zaadoptować je prawie do wszystkiego. Pamiętajmy tylko aby nie wyjść poza granice dobrego smaku.

Hanna Gajewska, fot. elle.com, groszki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ