Nowa, zaskakująca kolaboracja w świecie streetwearu! Sprawdźcie!

Ostatnio, w świecie streetwearu, popularne stały się wszelkiego rodzaje kolaboracje. Jest ich na rynku coraz więcej i co ważne – są coraz odważniejsze. Czym tym razem zaskoczy nas kolejna Amerykańska kombinacja? 

Tymczasem chce wam przedstawić kosmiczną kolekcje. Tym razem swoje siły połączyły dwie popularne, uwielbiane i silne marki. A mianowicie VANX x NASA. Spodziewaliście się takiego połączenia? Ja nie, ale to raczej pozytywne zaskoczenie! 

Vans to firma, która działa na rynku od roku 1966. Za sprawą Paula Van Doren oraz jego trzech wspólników – Jimema Van Doren, Gordya Lee oraz Sergea D’Elia. Wtedy otworzyli oni pierwszy sklep o nazwie Van Doren Rubber Company. Produkcja oraz sprzedaż butów odbywała się w Kalifornii. Już pod koniec lat 70, Vans był w posiadaniu 70 sklepów – w Kalifornii oraz poza jej granicami. Buty stały się popularne w całych Stanach Zjednoczonych. Teraz są już dostępne wszędzie. Warto wspomnieć, że firma początkowo przeznaczona była do użytku skaterów – ich buty idealnie nadawały się na deskorolkę. Dzisiaj oferta jest dużo szersza niż jedynie buty, a produkty Vansa noszą wszyscy – nie tylko deskorolkowcy. Sama jestem ich zwolenniczką.

NASA to „Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej”. Agencja rządów NASA znajduję się w Stanach Zjednoczonych i odpowiedzialna jest za program wszelakich lotów kosmicznych. Swego czasu popularna się stała garderoba z charakterystycznym logo NASA. Między innymi były to bluzy. 

Główną atrakcją kolekcji ma być klasyczny, flagowy i już kultowy model buta Vans Old Skool – lecz nieco zmodyfikowany! Bo z motywem flag USA, nawiązaniami do NASA oraz  napisem „John F. Kennedy Space Center”. W kolekcji znajdziemy także inne modele klasycznych Vansów. Będą to między Slip-On, Vans Sk8-HI DX oraz Sk8-HI MTE. Wszystko oczywiście w towarzystwie kosmicznych motywów NASA. Kolorystyka jest dosyć okrojona, bo projektanci wyszli do nas tylko z dwiema propozycjami kolorystycznymi – czarną i pomarańczową. 

Sami zobaczcie jak prezentują się te Sneakersy:

Warto dodać, że w kolekcji mają się również pojawić torby oraz plecaki ( „SNAG PLUS BACKPACK” i „GRIND SKATE DUFFEL”). Premiery tej nietypowej kolekcji spodziewać możemy się już 2 listopada. Gdzie? W sklepach Foot Locker! Będzie ona więc całkiem dostępna. A jak wygląda cenowo? To niespodzianka, gdyż ceny wciąż są tajemnicą. Może choć one nie będą z kosmosu! 

To jak? Kto planuje ten listopad przejść w kosmicznej kolaboracji? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ