Gdzie najlepiej praktykować jogę?

Joga to wspaniała praktyka. Pora poznać miejsca dla niej stworzone.

adobestock

Słowo „joga” oznacza „związek”. Dla praktykujących dyscyplinę to jednak przede wszystkim jedność ciała, oddechu, oraz umysłu. Z kolei dla podróżujących to symbol zjednoczenia z niezapomnianym miejscem. Praktykowanie jogi to dążenie do wyciszenia oraz pełnej świadomości. Wiadomo, pomocny może być przy tym przede wszystkim kontakt z naturą. Takie ukryte są na całym świecie. Oto najciekawsze z nich:

1. Indie – Kerala:

To właśnie tutaj narodziła się joga, w związku z czym znajdziemy ją tu w tej najczystszej formie. Południowo-zachodna Kerala to najlepsze na całym świecie ośrodki do praktyki jogi oraz Ayurwedy – dziedziny z medycyny naturalnej. Tutejsze szkoły to głównie holistyczne programy, obejmujące indywidualne ayurwedyjskie programy lecznicze, obejmujące także jogę, jak i zmianę odżywiania.

2. Kostaryka – Montezuma:

Kostaryka jest idealnym miejscem joginów, lubiących surfować. Joga i poskramianie fal, to idealne połączenie. Turyści doceniają Montezumę także za gościnność, artystyczną atmosferę, oraz wegetariańską kuchnię. 

3. Włochy – Wybrzeże Amalfi:

To z kolei joga, świeża bazylia, cytrusowe drzewa, pomidory, dojrzewające na słońcu, i specjały włoskiej kuchni. To także Ścieżka Bogów, przepełniona pięknymi widokami. To podobno niezłe duchowe przeżycie.

4. Tajlandia – Koh Yao Noi:

Dziewicza wyspa Koh Yao Noi jest idealnym miejscem, na oderwanie się od rzeczywistości. Oraz… zmysłów. Znajdziemy tutaj przeróżne odłamy jogi, jak i medytacji. Poza jogą czeka na nas także skalna wspinaczka czy spływ kajakowy. A także tajska, jaskrawa roślinności, palmy i barwne motyle.

5. Peru – Święta Dolina:

Popularne miasto Inków – Machu Picchu, sąsiaduje z prawdziwą oazą spokoju. Święta Dolina jest idealnym miejscem na zwolnienie, oraz ucieczkę od codzienności. W Świętej Dolinie możemy także wziąć udział w leczniczych zabiegach, szamańskich ceremoniach, i oczywiście lekcjach jogi z malowniczymi Andami w tle.

6. Arizona – Sedona:

Arizona to bardziej new age’owa praktyka jogi. W towarzystwie widoku na czerwone i strome skały Wielkiego Kanionu, oraz pustynnego krajobrazu. Ośrodek Amitabha Stupa and Peace Park gwarantuje lekcje jogi, oraz medycyny naturalnej. To dobre miejsce do wyciszenia swojego ciała oraz ducha.

To piękne i wyjątkowe miejsca. Praktykować jogę możemy natomiast w każdej chwili miejscu. Nawet w domowym zaciszu. W końcu wszystko jest w naszej głowie.

Źródło: www.national-geographic.pl

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ