3 główne powody, przez które współczesne związki się rozpadają

Oczywiście jest ich znacznie więcej, natomiast jeśli pojawiają się te trzy – chyba już wszystko stracone.

Nasze pokolenie lubi praktyczne, rzeczy i praktyczne życie. Stąd też nasze uwielbienie do mebli z popularnego sklepu Ikea. Meble z Ikei są łatwe do demontażu, i jednocześnie niekoniecznie trwałe. W związku z czym w łatwy i szybki sposób można je wymienić na nowe. Nic więc dziwnego, że kryteria, którymi się kierujemy następnie przenosimy na nasze relacje, oraz związki. Stąd też coraz mniej związków na całe życie, coraz więcej takich, które nie przetrwają pierwszego lepszego potknięcia, i próby czasu.

3 główne powody, rozpadania się współczesnych związków:

1.Wchodzimy w związki z ludźmi, których nie kochamy, a nawet nie lubimy:

Cały czas wpajana nam jest iluzja wyidealizowanej miłości. W dzisiejszych czasach w bardzo łatwy sposób nawiązujemy znajomości. Nawet bez wychodzenia z domu. W końcu na dłuższą metę, nikt nie chce zostać sam. Dlatego właśnie jesteśmy w stałym kontakcie z innymi. Dlatego właśnie bycie samemu przedstawia się nam jako coś nienaturalnego, a może nawet przerażającego. Przez strach i pożądanie miłości, wchodzimy w przypadkowe relacje i związki, które później przynoszą rozczarowanie. Jednak będąc z kimś nabieramy przekonania, że mimo wszystko dobrze mieć przy sobie kogokolwiek, a z czasem coraz ciężej zrezygnować – nawet z relacji, które nas nie satysfakcjonują.

Dlatego należy pamiętać, o tym, że w stanie zakochania, nasz umysł zaczyna wydzielać hormony, sprawiające, że zaczynamy się czuć błogo. Co może okazać się uzależniające. I niestety często prowadzi do stanu zakochanie się w „doznawniu miłości”, a nie w konkretnej osobie.

Prędzej, czy później życie weryfikuje jednak prawdzie powody, dla których wiążemy się w pary. Sprowadzając nas do punktu wyjścia.

2. Nie ufamy:

Zaufanie jest podstawą zdrowo funkcjonującego związku. W dzisiejszych czasach jednak niezwykle ciężko nam obdarzyć zaufaniem, nawet drugą połówkę. Przez brak zaufania może dochodzić między innymi do scen zazdrości, czy nadmiernego kontrolowania. Brak zaufania często funkcjonuje jako obronna tarcza, chroniąca nas przed ranieniem. Pod tym brakiem zaufania jednak niejednokrotnie kryje się bezbronność. Brak zaufania to także efekt nieudanych związków z przeszłości. Krzywdy, bądź zdrady. A przecież nie jest powiedziane, że nowy związek przyniesie to samo. Chociaż bez zaufania właśnie tak może się stać.

3. Mamy za duży wybór i ciągle chcemy więcej oraz lepiej:

W dzisiejszych czasach mamy zbyt duży wybór. To Internet otworzył nam drogę do nieograniczonych możliwości i wyborów. Przez co również wybór partnera, stał się czymś na zasadzie zakupu. Twierdząc, że gdy zakup się nam znudzi, zawsze jest możliwość zwrotu i kupienia nowego, lepszego modelu. Właśnie dlatego w momencie, w którym coś szwankuje, nawet nie staramy się tego naprawiać, a wyrzucamy do kosza, i zaczynamy poszukiwać dalej. Kogoś lepszego – bo zawsze z tyłu głowy jest ta obawa, że może być ktoś lepszy. Takie podejście może być całkiem zgubne, w końcu ludzie to nie towar w sklepie. I nie powinniśmy o tym zapominać.

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy?

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ