Żabson powalony na ziemię przez ochronę w czasie koncertu! [Wideo]

Od środy w Giżycku trwa 18-ta edycja Mazury Hip-Hop Festiwalu. W piątek, 19 czerwca na scenie pojawili się m.in. Białas, Bedoes, KęKę oraz ekipa Chillwagonu. Podczas występu grupy Borixona doszło do nieprzyjemnego incydentu z ochroną, podczas którego Żabson został powalony na ziemię.

Początkowo Żabson miał nie wystąpić na festiwalu w Giżycku z powodów zdrowotnych.

Przed rozpoczęciem imprezy, Żabson opublikował na swoich mediach społecznościowych wideo w którym przeprasza fanów za nieobecność i tłumaczy jej powody.

– Z powodu grypy, która rozwaliła mnie tak, że nie jestem w stanie się ruszać, a co dopiero śpiewać i skakać na scenie, jestem zmuszony odwołać koncert w Giżycku. Jest to pierwszy koncert, który odwołuję w swoim życiu. Jest mi super głupio. Przepraszam wszystkich, którzy czekali na ten koncert– skomentował artysta.

https://www.instagram.com/p/B0Gs2QxIOGJ/

Żabson skacze w tłum, Borixon kopie ochroniarzy

Ostatecznie Żabson wystąpił na festiwalu, jednak z ekipą „Chillwagonu”.

W piątek na scenie w Giżycku pojawiła się praktycznie cała ekipa Chillwagonu: Żabson, Borixon, Zetha i Kizo. W pewnym momencie widać jak Żabson schodzi ze sceny do fosy i przedziera się przez ochroniarzy, żeby wejść na barierki i skoczyć w tłum. Uniemożliwia mu to ochrona, która szarpie rapera i ściąga go siłą z barierek, a jeden z ochroniarzy łapie go za szyję. Wtedy ze sceny interweniuje Borixon, który kopie krewkiego ochroniarza. Na pomoc Żabsonowi ze sceny zeskakuje najpierw Zetha, a później Borixon i reszta składu.

Ochrona sprowadza Żabsona na ziemię

Dwóch ochroniarzy powala chwilę później Żabsona na ziemię przyciskając mu twarz do podłoża. Po chwili raper się podnosi i natychmiast idzie na backstage, a za nim cała ekipa Chillwagonu. Po całej akcji tłum zaczyna skandować „Żabson, Żabson”, a po chwili na scenie pojawia się prowadzący. – Spokojnie, zachowajcie nerwy na wodzy. Sytuacja jest w trakcie opanowywania i zaraz jedziemy dalej – mówi.

https://www.facebook.com/glamrappl/videos/2395898100467950/

Oświadczenie organizatorów MHHF

Dzisiejszego dnia, organizatorzy Mazury Hip Hop Festiwalu wydali oświadczenie w sprawie incydentu:

– Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony. Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona. PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW – poinformowali organizatorzy festiwalu.

Zobacz również:

Źródło: glamrap.pl / Fot. kadr z wideo Giżycko.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ