Żabson powalony na ziemię przez ochronę w czasie koncertu! [Wideo]

Od środy w Giżycku trwa 18-ta edycja Mazury Hip-Hop Festiwalu. W piątek, 19 czerwca na scenie pojawili się m.in. Białas, Bedoes, KęKę oraz ekipa Chillwagonu. Podczas występu grupy Borixona doszło do nieprzyjemnego incydentu z ochroną, podczas którego Żabson został powalony na ziemię.

Początkowo Żabson miał nie wystąpić na festiwalu w Giżycku z powodów zdrowotnych.

Przed rozpoczęciem imprezy, Żabson opublikował na swoich mediach społecznościowych wideo w którym przeprasza fanów za nieobecność i tłumaczy jej powody.

– Z powodu grypy, która rozwaliła mnie tak, że nie jestem w stanie się ruszać, a co dopiero śpiewać i skakać na scenie, jestem zmuszony odwołać koncert w Giżycku. Jest to pierwszy koncert, który odwołuję w swoim życiu. Jest mi super głupio. Przepraszam wszystkich, którzy czekali na ten koncert– skomentował artysta.

View this post on Instagram

@chillwagon w Giżycku 22.20

A post shared by Żabson (@zabsonziomal) on

Żabson skacze w tłum, Borixon kopie ochroniarzy

Ostatecznie Żabson wystąpił na festiwalu, jednak z ekipą “Chillwagonu”.

W piątek na scenie w Giżycku pojawiła się praktycznie cała ekipa Chillwagonu: Żabson, Borixon, Zetha i Kizo. W pewnym momencie widać jak Żabson schodzi ze sceny do fosy i przedziera się przez ochroniarzy, żeby wejść na barierki i skoczyć w tłum. Uniemożliwia mu to ochrona, która szarpie rapera i ściąga go siłą z barierek, a jeden z ochroniarzy łapie go za szyję. Wtedy ze sceny interweniuje Borixon, który kopie krewkiego ochroniarza. Na pomoc Żabsonowi ze sceny zeskakuje najpierw Zetha, a później Borixon i reszta składu.

Ochrona sprowadza Żabsona na ziemię

Dwóch ochroniarzy powala chwilę później Żabsona na ziemię przyciskając mu twarz do podłoża. Po chwili raper się podnosi i natychmiast idzie na backstage, a za nim cała ekipa Chillwagonu. Po całej akcji tłum zaczyna skandować „Żabson, Żabson”, a po chwili na scenie pojawia się prowadzący. – Spokojnie, zachowajcie nerwy na wodzy. Sytuacja jest w trakcie opanowywania i zaraz jedziemy dalej – mówi.

Wczoraj wieczorem doszło do nieprzyjemnego incydentu w Giżycku. Ekipa Chillwagonu m.in. Borixon i Żabson pobili się z ochroną. Poniżej wideo z zajścia.—#chillwagon #zabson #mazuryhiphopfestiwal #borixon

Opublikowany przez Glamrap Sobota, 20 lipca 2019

Oświadczenie organizatorów MHHF

Dzisiejszego dnia, organizatorzy Mazury Hip Hop Festiwalu wydali oświadczenie w sprawie incydentu:

– Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony. Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona. PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW – poinformowali organizatorzy festiwalu.

Zobacz również:

Znaleziono ciało 5-letniego chłopca

Źródło: glamrap.pl / Fot. kadr z wideo Giżycko.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4645 More posts in Newsy category
Recommended for you
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie

Edyta Herbuś zaskoczyła fanów nową stylizacją. Gwiazda pokazała najnowsze zdjęcie, na którym jest nie do...