Park of Poland nadal szuka pracowników. Czy jego otwarcie przesunie się do wiosny 2020?

Trwa rekrutacja pracowników.

Otwarcie Park of Poland było przewidziane na koniec roku. Najprawdopodobniej jednak będzie przesunięte na wiosnę 2020. Póki co trwa rekrutacja pracowników: „Poszukujemy pracowników do gastronomii, a także obsługi do strefy wodnej oraz saunarium.” Tłumaczył dyrektor personalna parku.

Park of Poland to największy zadaszony aquapark w Europie, w oddalonej o 30 km od Warszawy gminie – Mszczonów. Jego budowa jednak przeciąga się. Termin otwarcia, póki co jest tajemnicą, wiadomo jedynie, że został on przełożony. Prawdopodobnie w parku trwają ostatnie prace, a z tego co wiadomo, do powiatowego nadzoru jeszcze nie wpłynął wniosek, pozwalający na użytkowanie inwestycji. Według prawa, urzędnicy mają tydzień czasu, od otrzymania dokumentów, na ustalenie daty kontroli. Cała procedura natomiast to czas nie większy, niż miesiąc.

Rekrutacja w toku:

Zespół Park of Poland ma liczyć 430 osób. Z czego 190 z nich ma pracować w gastronomii. Równie spore zespoły będą pracować w strefie wodnej – Jamango, jak i w obsłudze kas.

W tej chwili poszukujemy pracowników do gastronomii, a także obsługi do strefy wodnej Jamango i strefy Relax oraz Saunaria. Bardzo mile widziane są osoby pasjonujące się sportem, które chciałyby połączyć pasję z pracą i np. zrobić uprawnienia instruktora aqua aerobiku.” Mówiła Małgorzata Karwacka – dyrektor personalny Park of Poland. Jak się okazuje – doświadczenie nie jest wymagane, firma ma zapewnić odpowiednie szkolenia. Zrekrutowani już pracownicy, właśnie przechodzą kursy, odbywające się w innych, podobnych parkach.

„Na lokalnym rynku jest niewielu młodych ludzi, wielu wyjechało i pracuje w dużych aglomeracjach. Trudniej jest znaleźć np. osoby, które chciałyby się nauczyć gotowania lub rozwijać się w tej branży. Dlatego wychodzimy z ofertami pracy także poza okolice Mszczonowa.” Tłumaczyła Małgorzata Karwacka.

Rekrutacja trwa już od połowy roku. Początkowo brane pod uwagę były głównie osoby z Mszczonowa oraz Żyrardowa – bezpośredniego sąsiedztwa z aquaparkiem. Rekrutację skierowano jednak także do osób z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Grójca, Grodziska Mazowieckiego i Sochaczewa. Jednak i to okazało się być nie wystarczające. W związku z czym poszukiwania zostały poszerzone – o mieszkańców z Warszawy.

Liczymy głównie na studentów, bądź osoby, które w stolicy nie znalazły dla siebie ciekawej pracy, a chciałyby dołączyć do ekipy Suntago – największego zadaszonego parku wodnego w Europie. Mowa tu głównie o ratownikach i obsłudze stref Jamango, Relax i Saunaria. Prowadzimy rekrutację wśród studentów AWF i uczniów szkół sportowych, a także absolwentów szkół gastronomicznych i hotelarskich. Jesteśmy otwarci także na osoby z innych krajów. W tej chwili prowadzimy rozmowy między innymi z kandydatami z Ukrainy, mamy też kandydatów z bardziej egzotycznych krajów. Są to osoby, które mieszkają w Polsce lub takie, które były w naszym kraju, wyjechały, a teraz rozważają powrót, bo są zainteresowane pracą w Park of Poland.” Mówiła szefowa działu personalnego.

Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie Park of Poland?

By otworzyć park, niezbędne są pozwolenia, oraz wyszkolona kadra. Rekrutacja ma potrwać do połowy stycznia. Następnie pracownicy będą mieli w obowiązku przejście odpowiednich szkoleń, trwających od tygodnia, nawet do trzech miesięcy.

Zatrudnionych mamy już 90 proc. osób, część z nich dołączy do zespołu na początku stycznia. W grudniu wprowadzaliśmy 80 pracowników, na początku stycznia będzie to kolejnych 150 osób. Później przechodzą oni szkolenia stanowiskowe i specjalistyczne. Przed otwarciem parku wszyscy będą przeszkoleni.” Mówiła Karwacka.

Z jej słów więc wynika, że szkolenie mogą potrwać do połowy lutego. A więc na otwarcie Park of Poland prawdopodobnie możemy liczyć dopiero wiosną.

Na co mogą liczyć pracownicy Park of Poland?

Oczywiście na umowę o pracę. I stawiki „adekwatne do kwalifikacji i zakresu obowiązków.” Do benefitów należy bezpłatny wstęp do Park of Poland, po przepracowanym miesiącu. Ponadto także pracownicy mogą liczyć na bezpłatną opiekę medyczną, czy zniżki w restauracjach, znajdujących się na terenie aquaparku.

Warszawscy pracownicy Parku of Poland, będą mieć także zapewniony transport z Warszawy. Będzie to bezpłatny bus, odjeżdżający z Dworca Zachodniego, oraz parkingu przy Al. Krakowskiej.

Może ktoś jest zainteresowany?

Źródło oraz foto: https://warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także:

Dodaj komentarz

5218 More posts in Newsy category
Recommended for you
Pielęgnacja skóry podczas mroźnych dni

Jak dbać o skórę podczas zimy? Czy w tym czasie powinniśmy używać innych kosmetyków niż...