"Niedziela bez handlu"

Żabka wprowadzi wegetariańskie hot-dogi

Od przyszłego roku Żabka planuje wprowadzić hot-dogi bezmięsne. – Pracujemy obecnie nad produktem, który ma zastąpić mięso w hot-dogu tak, by mógł stać się równie smacznym wyborem dla wegetarian – mówi Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska.

Śniadanie, lunch, przekąska i obiad

Żabka chce być sklepem, do którego klienci będą przychodzić po śniadanie, lunch, przekąskę czy obiad – tak o pozycjonowaniu sieci mówili we wrześniu jej menadżerowie.

Na przestrzeni roku, w sklepach sieci pojawiły się nowe marki, m.in. kanapki Tomcio Paluch (śniadanie), płynne przekąski Foodini (przekąska) czy orzeszki marki HAPS (przekąska). Żabka rozwija także asortyment o gotowe dania marki Szamamm oraz sałatki hummusy pod brandem Dobra Karma.

Bezmięsne hot-dogi w żabce

W przyszłym roku w sklepach Żabka będzie można kupić bezmięsne hot-dogi. To kolejna odpowiedź na rosnącą liczbę osób nie jedzących mięsa. Tych w Polsce jest już ponad milion. Kolejne dwa miliony deklarują, że z mięsa zrezygnują.

– Żabka jest jednym z rynkowych liderów sprzedaży hot-dogów, produkt ten jest również najczęściej wybierany przez użytkowników aplikacji żappka jako nagroda w programie lojalnościowym. Dostrzegamy natomiast różnice w preferencjach konsumentów odwiedzających sklepy naszej sieci i do potrzeb wszystkich z nich chcemy się jak najlepiej dostosować. Mając na uwadze oczekiwania osób rezygnujących w swojej diecie z produktów mięsnych, pracujemy obecnie nad produktem, który ma zastąpić mięso w hot-dogu, tak by mógł stać się równie smacznym wyborem dla wegetarian – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska.

https://www.instagram.com/p/B2O92qlIire/

Orlen był pierwszy

Obecnie Lotos testuje hot-doga nie zawierającego żadnych produktów odzwierzęcych. Wegańską kanapkę można kupić na 35 stacjach tej sieci w Polsce, posiadających Miejsca Obsługi Podróżnych.

W 2018 roku bezmięsną ofertę wprowadził Orlen.

– Wśród stacji paliw byliśmy pierwsi – mówi Joanna Zakrzewska, rzeczniczka prasowa Orlenu. – Mamy hot doga z parówką wegańską, kajzerkę rumsztyk vege stworzoną w oparciu o świeże warzywa, kaszę kuskus i jaglaną, pestki dyni i słonecznika oraz mąkę kukurydzianą i przyprawy, wrap falafel, bułkę z pieczarkami podawaną z pieca na ciepło.

https://www.instagram.com/p/B4b0YpMghHS/

Jak dotąd weganie nie mają czego szukać na stacjach BP ani w McDonalds. McDonalds wprowadził w tym roku na rynek brytyjski wegańską kanapkę. Czy zamierza wprowadzić ją w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zobacz również:

Źródło: WirtualneMedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ