Wyszczuplająca moc


brzuch.jpgPasy wyszczuplające to urządzenia mechaniczne nakładane na talię. W reklamach słyszymy, że ich wibracje pobudzają mięśnie brzucha do pracy, spalają tkankę tłuszczową, a nawet wspomagają zrzucanie wagi. Wydaje się, że to idealny sposób na odchudzanie. Czy jednak ich działanie jest faktycznie skuteczne?

Dzięki wibracjom lub elektrodom pasy wyszczuplające w pewnym stopniu działają na mięśnie: napinają je i rozluźniają. Działa to podobnie jak przysiady czy rozciąganie. Dzięki temu mięśnie brzucha stają się mocniejsze i twardsze. Zmienia się wygląd brzucha, ale raczej nie ilość tłuszczu wokół talii. Pas wyszczuplający nie spali za ciebie tłuszczu na brzuchu, może ci jednak pomóc w wyrobieniu „rzeźby”. Mięśnie brzucha będą bardziej napięte, i dzięki temu talia będzie wyglądała po prostu lepiej. Niestety takie działanie i związane  z nim efekty nie nastąpią szybko. To wszystko, niestety, nie jest takie łatwe. Mimo, że pasy rzeczywiście stymulują mięśnie, jednak osiągnięcie takich rezultatów, jakie obiecują pasy oznaczałoby zastosowanie znacznie większej mocy, czasu i oczywiście bólu związanego z impulsami. Wyrzeźbienie mięśni jest możliwe poprzez ich stymulację, wymaga to jednak dużej mocy, siły impulsów i długiego oddziaływania. Czasami, po prostu łatwiejszym sposobem na poprawę sylwetki okazują się zwykłe ćwiczenia fizyczne, wykonywane samodzielnie w domu.

W reklamach często możemy usłyszeć, że efekt widoczny jest już po kilku tygodniach. W rzeczywistości, pierwsze skutki używania tego typu urządzeń widoczne są dopiero po kilku miesiącach. Większość pasów powinno się zakładać na 15-30 minut dziennie. Pamiętajmy, że wydłużanie czasu trzymania pasa nie sprawi, ze efekt pojawi się szybciej!

Niewątpliwie, bardzo często kupno pasa wyszczuplającego działa jako mobilizacja do regularnego ćwiczenia i rozpoczęcia odchudzania „na poważnie”. Jednak, aby uzyskać pożądany efekt, o którym marzymy, nie wystarczy sam zakup urządzeń wyszczuplających. Wtedy, jako dodatek do zdrowej diety i aktywności fizycznej, przynosi zamierzone efekty. Jeśli tylko ćwiczysz regularnie, pas wyszczuplający może pomóc ci szybciej osiągnąć wygląd wysportowanego, płaskiego brzucha.

Niestety, korzystanie z takiego typu urządzeń nie jest pozbawione wad. Do ich efektów ubocznych zalicza się: zaburzenia w pracy stymulatorów serca, sztucznych zastawek i innych urządzeń elektrycznych. Dlatego też, u osób mających takie problemy, pasy wyszczuplające są bezwzględnie zakazane. Trzeba liczyć się również z tym, że możliwe jest zaczerwienienia skóry czy opuchlizna w miejscu stosowania. Nie zaleca się także ich stosowania podczas ciąży. Nie jest bowiem znany wpływ ich działania na rozwijający się płód.

Nie ma sposobu na odchudzanie zupełnie niewymagające wysiłku. Taki pas wyszczuplający może rzeczywiście pomóc w wyrobieniu mięśni, ale nie zrobi nic za ciebie! Tylko dzięki przestrzeganiu zasad odpowiedniej diety i właściwym ćwiczeniom fizycznym uzyskamy odpowiedni efekt. Może to być połączenie diety niskotłuszczowej oraz ćwiczeń siłowych, a także odpowiednia siła woli. W przeciwnym razie zakup takiego urządzenia będzie tylko stratą pieniędzy.

Kamila Biełuszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ