Beckham

Wyciekły wulgarne maile Davida Beckhama

David Beckham to znany piłkarz na całym świecie, mimo iż oficjalnie zakończył swoją karierę. Został utytułowany najseksowniejszym żyjącym mężczyzną na świecie. Znany jest także ze swojej działalności charytatywnej m.in. na rzecz UNICEF-u.

Jego reputacja zostało mocno nadszarpnięta, gdyż hakerzy strony Football Leaks, sportowego odpowiednika Wikileaks, pod koniec zeszłego tygodnia ujawnili treść jego prywatnych maili.

Wielkim pragnieniem Davida było uzyskanie tytułu szlacheckiego od królowej. Piłkarz spodziewał się, że otrzyma ów tytuł za swoje osiągnięcia sportowe oraz działalność charytatywną na rzecz UNICEF-u.

Jego doradca od PR-u, Simon Oliveira, poprosił go w konwersacji mailowej, aby przeznaczył milion dolarów na organizowaną przez UNICEF zbiórkę połączoną z bankietem w Szanghaju. Beckham odmówił.

,,Nie chcę przeznaczać na to moich osobistych pieniędzy. Przeznaczanie miliona na tę fundację to tak, jakbym wykładał je z własnej kieszeni. Gdyby nie było fundacji, te pieniądze byłyby moje. Te pi*****ne pieniądze są moje’’- tak ponoć napisał w mailu.

Piłkarz mocno oburzył się, gdy otrzymał informację, że jednak nie otrzyma długo wyczekiwanego Orderu Imperium Brytyjskiego

,,Za co Katherine Jenkins dostała OBE? Za śpiewanie na meczach rugby i spotkania z żołnierzami i za wciąganie koki. J***ny żart. Szczerze mówiąc to jest hańba. Gdybym był Amerykaninem, otrzymałbym tytuł jakieś dziesięć lat temu – miał napisać w jednym z maili do swojego doradcy od spraw wizerunku, Simona Oliveiry’’ – napisał.

W związku z wyciekiem informacji i burzą rozpętaną w mediach Beckham wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego rzecznika. Zaznaczył, że wiadomości wyrwane są z kontekstu i nie oddają całej sytuacji. Podkreśla, że Beckham od dawna jest oddany pomaganiu innym.

,,Ta historia jest oparta na przestarzałych materiałach i jest wyrwana z kontekstu. Te zhakowane i spreparowane prywatne wiadomości z nieznanego źródła celowo zaburzają szerszy obraz’’ – powiedział rzecznik piłkarza w rozmowie z Metro.co.uk.

Ciekawe czy David Beckham podniesie się z takiego upadku?

Autor: Anna Filip

ZOSTAW ODPOWIEDŹ