Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sportach. Czy córka może trenować?

Wojciechowska zaprosiła do Polski adoptowaną córkę z Tanzanii! Poruszająca historia nastolatki!

Martyna Wojciechowska zaprosiła do Polski Kabulę, adpotowaną córkę z Tanzanii. Dziewczyna choruje na albinizm. Podróżniczka poznała ją podczas realizacji jej programu „Kobieta na krańcu świata”. Okazuje się, że w kraju, z którego pochodzi nastolatka, zabija się osoby chorujące na albinizm. Dlaczego? Aż trudno w to uwierzyć!

Wojciechowska zaprosiła do Polski adoptowaną córkę z Tanzanii! Poruszająca historia nastolatki

„Kabulę poznałam kilka lat temu, podczas realizacji jednego z odcinków programu „Kobieta na krańcu świata” (S6, odc.6). Jej historia wstrząsnęła mną jak żadna inna. Kabula choruje na albinizm i przez to stała się ofiarą brutalnego ataku. Nocą do Jej domu wtargnęli mężczyźni, którzy maczetą odrąbali Jej rękę. Dlaczego?

Choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii, w tak turystycznym kraju, w XXI w. wciąż niektórzy wierzą w to, że części ciała osób dotkniętych albinizmem mają magiczną moc. Przyrządzane są z nich eliksiry i amulety… Kiedy poznałam Kabulę, była wystraszoną zamkniętą w sobie dziewczynką. Dzisiaj jest wspaniałą Kobietą, silną, uśmiechniętą i z głową pełną marzeń ❤️ Nie mogłam pojechać do Tanzanii, żeby Wam to pokazać. Po programie i po dokumencie „Ludzie Duchy” znalazłam się na czarnej liście. Nie mam prawa wstępu do tego kraju z kamerami. Dlatego Kabula jest tutaj. A ja jestem z tego powodu najszczęśliwsza na świecie. Piękny czas przed nami i wspaniałe wakacje ❤️” – napisała Martyna Wojciechowska na Facebooku. 

Życzymy udanego wypoczynku dziennikarce oraz Kabuli!

https://www.facebook.com/martyna.world/photos/pcb.10160865177975565/10160865177940565/?type=3&theater

Jestem tam niemile widziana 

Okazuje się, że Martyna Wojciechowska nie ma już wstępu do Tanzanii, gdyż nagłaśnia niewygodne tematy dla tamtejszych władz. Na szczęście Kabuli udało się przyjechać do Polski. 

„Wyobraźcie sobie, że już jestem w Tanzanii niemile widziana. Nie dostałam zgody na wjazd, nie dostałam zgody na filmowanie i byłam tym zszokowana. Okazało się, że moja działalność na terenie Tanzanii jest niemile widziana przez rząd, że nagłaśniam tematy, które są niewygodne. Więc pomyślałam, że to jest świetna okazja, żeby zaprosić Kabulę na wakacje do Polski”- wyznała Martyna Wojciechowska w rozmowie z portalem „Plejada”.

https://www.facebook.com/martyna.world/photos/pcb.10160865177975565/10160865177530565/?type=3&theater

—————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: pl.m.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ