Konflikt między Rusin a Rozenek trwa. Mentorka z „Projekt Lady” zabrała głos!

Konflikt między Rusin a Rozenek trwa. Mentorka z „Projekt Lady” zabrała głos!

Ostry konflikt między między Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek przybiera na sile. Obie panie piszą o wzajemnej hipokryzji i żadna z nich nie chce wyciągnąć ręki na zgodę. Spór komentują inne znane osoby. Tatiana Mindewicz-Puacz, mentorka z programu „Projekt Lady” również wypowiedziała się w tej sprawie! Jakie ma zdanie? 

Konflikt między Rusin a Rozenek trwa. Mentorka z „Projekt Lady” zabrała głos!

Konflikt między Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek poruszył polskie media oraz show-biznes. Jak to wszystko się zaczęło?

Małgorzata Rozenek została ambasadorką marki Avon, która testuje kosmetyki na zwierzętach. Dziennikarze pytali się prezenterki, co sądzi o walce o prawach zwierząt. Jak im odpowiedziała?

„Walka o prawa zwierząt jest dla mnie bardzo ważna. Tylko ja nie wykorzystuję jej do promocji swoich kosmetyków, tak jak Kinga Rusin” – powiedziała Małgorzata w rozmowie z “Super Expressem”.

Kinga Rusin ostro skomentowała słowa prowadzącej „Projekt Lady”. Nie unikała obraźliwych epitetów. Nazwała Małgorzatę Rozenek m.in. sztuczną lalą.

https://www.instagram.com/p/BnniGjGl027/?hl=pl&taken-by=kingarusin

Nie można o tym zapominać

Sprawę skomentowała Tatiana Mindewicz-Puacz, znana z programu „Projekt Lady”, w którym uczy uczestniczki, jak zostać damą. Kobieta zwraca uwagę, że najważniejszy jest dialog między dwoma stronami, którego tutaj zabrakło. Nie należy również stosować ocen personalnych i emocjonalnych uwag. 

„Nie znam całego przebiegu tej historii, natomiast chciałabym zwrócić uwagę na to, co moim zdaniem bardzo istotne, a umknęło uwadze osób głośno wypowiadających się w tym temacie. Niezależnie od tego, jak ważna jest sprawa społeczna, najskuteczniejszą metodą zmiany przekonań innych i obrony własnych – jest  edukacja, dialog. Jeśli te kwestie zostają zepchnięte na drugi plan, a dochodzi do obraźliwych ocen personalnych, emocjonalnych uwag, to siłą rzeczy trudno mówić, że to „walka o przekonania”. Wchodzenia w osobiste obszary, komentowania stylu (wyglądu), „wywoływania do tablicy” rodziny nie sposób nazwać dyskusją, czy walką o słuszną sprawę. Charakter tego typu wypowiedzi daleko odbiega od kwestii testowania kosmetyków na zwierzętach. Warto też zauważyć, że firm, które testują produkty na zwierzętach, jest znacznie więcej niż tych, które tego nie robią. Czy to w porządku? Nie. Czy powinno się to zmieniać? Tak. Ale czy obrażanie i atakowanie pomaga rozwiązać ten problem? Nie” – powiedziała Tatiana Mindewicz-Puacz w rozmowie z „Party”.

Zgadzacie się ze zdaniem mentorki?

https://www.facebook.com/projektladytvn/photos/a.1906278719487055/1906278689487058/?type=3&theater

—————————————————————————————————–

ZOSTAW ODPOWIEDŹ