Wiking potrzebuje pomocy – zbiórka na protezę

Rekonstruktorzy zbierają pieniądze na protezy dla swojego kolegi Pawła Kunickiego. Ten niezwykle zasłużony muzealnik i odtwórca historii uległ poważnemu wypadkowi. 

Paweł Kunicki. Gdyby spytać miłośników historii kto to niewielu by skojarzyło. Ksywa Sztorm mówi już znacznie więcej. 38-latek pod takim właśnie mianem kładł podwaliny pod ruch wczesnośredniowieczny na Pomorzu. Przez wiele lat zaangażowany w ochronę i popularyzację słowiańskiego i wikińskiego dziedzictwa kulturowego – brał udział w różnego rodzaju walkach barbarzyńskich wojów a także odtwarzał i prezentował cały szereg rzemiosł lokalnej kultury ludowej. Twardy wojownik na placu walki i cierpliwy prowadzący warsztaty. Sztorm był znany również m.in. z… teledysku rapera Sobota. Ostatnio słynął ze swych umiejętności rzemieślniczych, które prezentował jako kustosz w grodzisku w Sławutowie.  

Ostatnia noc w szpitalu po ponad sześcio-tygodniowym pobycie.Last night in hospital after more-than-6weeks life-saving treatment.

Opublikowany przez Rozpętać Sztorm na 17 września 2017

W sierpniu 2017 roku Paweł wpadł pod pociąg – cudem udało się ocalić jego życie, zaś w wyniku tego wypadku stracił lewą rękę oraz lewą nogę. Obecnie rodzina, przyjaciele i rekonstruktorzy zbierają pieniądze na protezy dla dzielnego wikinga by mógł odzyskać samodzielność. Jak można pomóc?  Przekazując darowiznę za pośrednictwem fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty TUTAJ Pawłowi można też kibicować na fanpage Rozpętać Sztorm.

One Comment

  • Izabela napisał(a):

    Poznałam p. Pawła w lipcu 2017r. Wspaniały, cudowny człowiek. Pasjonat, który swoją pasją zarażał innych. Ogromny smutek i żal… Proszę pomóżmy Mu w powrocie do “normalności”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

253 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
siostry godlewskie
Godlewska, Mała Ania z Warsaw Shore i wnuczka Millera jako ring girls na gali mma

Gala Fame mma 30 czerwca w Koszalinie to coś zupełnie nowego na mapie sportowo-rozrywkowej naszego...