Wieluń: Hali sportowej nie będzie, bo wniosek o dofinansowanie zgubił się na poczcie

Jak informuje Radio Łódź, gmina Wieluń straciła szanse na otrzymanie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Starała się o 2,5 miliona złotych z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Miały one zostać przeznaczone na nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2.

Wniosek wysłano pocztą, a gdy po wielu tygodniach nie było odpowiedzi, radni skontaktowali się z ministerstwem. Okazało się, że wniosek do MSiT nie dotarł.

Śledztwo pracowników lokalnej poczty wykazało, że wniosek gminy „zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach”, a jego trop urywa się w warszawskiej sortowni Poczty Polskiej.

Oświadczenie Poczty

„Z przykrością informujemy, że przeprowadzone w celu zbadania zgłoszonego problemu czynności wyjaśniające oraz analiza posiadanych dokumentów i zapisów w systemach informatycznych wykazały, iż przesyłka będąca przedmiotem skargi, zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach”

Reklamacja Urzędu

Urząd gminy złożył reklamację, którą rozpatrzono pozytywnie. Wieluń otrzyma 41 złotych zwrotu za nadaną przesyłkę i 100 złotych „odszkodowania”. Poczta potraktowała bowiem dokument jako przesyłkę z zadeklarowaną wartością na właśnie taką kwotę.

Zobacz również:

Źródło: donald.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ