Julia Wieniawa miała wypadek na planie. Jak to komentuje? „Faceci lubią koloryzować”

Julia Wieniawa ma Hashimoto. Jak się odżywia i jak często ćwiczy?

Julia Wieniawa zmaga się z chorobą Hashimoto. Aby ją zatrzymać, trzyma się restrykcyjnej diety oraz regularnie uprawia aktywność fizyczną. Ile kalorii dziennie przyjmuje oraz jak się odżywia?

Julia Wieniawa o swoim Hashimoto. Jak się odżywia i jak często ćwiczy?

Julia Wieniawa ma chorobę Hashimoto, która polega na autoimmunologicznym niszczeniu tarczycy. Gwiazda chce mówić o swojej dolegliwości, gdyż coraz więcej kobiet ma podobne zaburzenia w funkcjonowaniu tego narządu. Hashimoto objawia się m.in. sennością, przemęczeniem, tyciem, a także zatrzymywaniem wody.

„Przez to, że mam Hashimoto zaczęłam bardzo interesować się zdrowym odżywianiem i dietą. Myślę, że wszystkie osoby chorujące powinny mówić głośno o tej chorobie, ponieważ właściwie co druga kobieta ma chorą tarczycę – nadczynność, niedoczynność, Hashimoto. To jest autoimmunologiczna choroba, która nas od środka zjada i inne organy są psute przez tę chorobę. Objawami są: senność, przemęczenie, puchnięcie, nadmierne tycie, mimo że ćwiczy” – mówi Julia Wieniawa w rozmowie z „Party”.

Jak Julia Wieniawa dba o swoje zdrowie?

 Julia Wieniawa codziennie ćwiczy, co sprawia, że może pochwalić się zgrabną sylwetką. Gwiazda również dba o swoją dietę. Chce odżywiać się jak najbardziej zdrowo. Przyjmuje tylko 1500 kalorii dziennie. Jednak tłumaczy, że mimo regularnej aktywności fizycznej oraz restrykcyjnego odżywiania ma problemy z utrzymaniem wagi oraz schudnięciem.  

„Ja np. tak mam, że ćwiczę prawie codziennie jogę, treningi, jazda konna i restrykcyjnie trzymam dietę, 1500 kalorii, to jest bardzo mało, a mimo to to wciąż mam problemy, żeby wagę utrzymać albo trochę z niej zejść.

Zachęcam wszystkich do zrobienia sobie badań ogólnych, a jak wyjdą problemy z tarczycą, to zrobi się wtedy badania specjalistyczne i potem pomaga endokrynolog. To zajmujące, a z drugiej strony jestem tak w to wkręcona, że mogę o tym temacie opowiadać godzinami. Jelita to drugi mózg, a to co jesz, ma na Ciebie ogromny wpływ.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: kadr z youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

136 More posts in Dieta i Fitness category
Recommended for you
Małgorzata Kożuchowska pokazała wyjątkowe zdjęcie z synkiem!
Kożuchowska: Małgosi matce to nie przeszkadzało, Małgosi aktorce już tak

Małgorzata Kożuchowska jest aktywną mamą. Wraz z mężem wychowuje kilkuletniego Jaśka, a także możemy zobaczyć...