Julia Wieniawa ma Hashimoto. Jak się odżywia i jak często ćwiczy?

Julia Wieniawa ma Hashimoto. Jak się odżywia i jak często ćwiczy?

Julia Wieniawa zmaga się z chorobą Hashimoto. Aby ją zatrzymać, trzyma się restrykcyjnej diety oraz regularnie uprawia aktywność fizyczną. Ile kalorii dziennie przyjmuje oraz jak się odżywia?

Julia Wieniawa o swoim Hashimoto. Jak się odżywia i jak często ćwiczy?

Julia Wieniawa ma chorobę Hashimoto, która polega na autoimmunologicznym niszczeniu tarczycy. Gwiazda chce mówić o swojej dolegliwości, gdyż coraz więcej kobiet ma podobne zaburzenia w funkcjonowaniu tego narządu. Hashimoto objawia się m.in. sennością, przemęczeniem, tyciem, a także zatrzymywaniem wody.

„Przez to, że mam Hashimoto zaczęłam bardzo interesować się zdrowym odżywianiem i dietą. Myślę, że wszystkie osoby chorujące powinny mówić głośno o tej chorobie, ponieważ właściwie co druga kobieta ma chorą tarczycę – nadczynność, niedoczynność, Hashimoto. To jest autoimmunologiczna choroba, która nas od środka zjada i inne organy są psute przez tę chorobę. Objawami są: senność, przemęczenie, puchnięcie, nadmierne tycie, mimo że ćwiczy” – mówi Julia Wieniawa w rozmowie z „Party”.

Jak Julia Wieniawa dba o swoje zdrowie?

 Julia Wieniawa codziennie ćwiczy, co sprawia, że może pochwalić się zgrabną sylwetką. Gwiazda również dba o swoją dietę. Chce odżywiać się jak najbardziej zdrowo. Przyjmuje tylko 1500 kalorii dziennie. Jednak tłumaczy, że mimo regularnej aktywności fizycznej oraz restrykcyjnego odżywiania ma problemy z utrzymaniem wagi oraz schudnięciem.  

„Ja np. tak mam, że ćwiczę prawie codziennie jogę, treningi, jazda konna i restrykcyjnie trzymam dietę, 1500 kalorii, to jest bardzo mało, a mimo to to wciąż mam problemy, żeby wagę utrzymać albo trochę z niej zejść.

Zachęcam wszystkich do zrobienia sobie badań ogólnych, a jak wyjdą problemy z tarczycą, to zrobi się wtedy badania specjalistyczne i potem pomaga endokrynolog. To zajmujące, a z drugiej strony jestem tak w to wkręcona, że mogę o tym temacie opowiadać godzinami. Jelita to drugi mózg, a to co jesz, ma na Ciebie ogromny wpływ.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: kadr z youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

114 More posts in Dieta i Fitness category
Recommended for you
Ania Lewandowska ma tatuaż? Zobaczcie!
Ania Lewandowska lubi podjadać słodycze, ale ma na to sposób!

Ania Lewandowska bardzo pilnuje, aby odżywiać się zdrowo. Gwiazda jednak przyznaje, że lubi słodkości, ale...