Warta Poznań zapłaci za zachowanie Pyżalskiego

Jakub Pyżalski, sponsor Warty Poznań, a prywatnie mąż Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej i ojciec szóstki dzieci, miesiąc temu dopingował swoich zawodników wyzywając piłkarzy Garbarni Kraków. Wideo, na którym nagrane zostały wulgarne słowa Pyżalskiego, stało się hitem Internetu i wywołała falę krytyki. PZPN zdecydował, że Warta Poznań będzie musiała za to zapłacić. 

warta poznan ukarana

 

Z wulgarnego zachowania tłumaczył się nie tylko Pyżalski, lecz także jego żona. Żadne z nich nie postanowiło jednak przeprosić. Zamiast tego obarczali winą przeciwną drużynę twierdząc, że tamci obrażali prezydenta oraz Izabellę Łukomską-Pyżalską.

– Kto nie był na tym meczu, a sugeruje się tylko i wyłącznie kilkuminutowym filmikiem zmontowanym przez kogoś z Garbarni, nie powinien się w tej sprawie wypowiadać. Pierwszy raz widziałam i słyszałam aż tak chamskie zachowanie piłkarzy drużyny przeciwnej. Ci kibice, którzy przychodzą regularnie na mecze domowe Warty Poznań wiedzą, jak zawsze wygląda doping i że najgorszym, co można usłyszeć na Warcie to np. „sędzia kalosz”. Tak było aż do meczu z Garbarnią, po którym piłkarze drużyny przeciwnej byli żegnani gromkim „wypierdalać!”. Otóż piłkarze Garbarni od pierwszego gwizdka zachowywali się na boisku po prostu fatalnie. Padały z ich ust wyzwiska pod adresem moim, mojego męża, piłkarzy Warty oraz sędziów. Nie musicie mi wierzyć, ale te wyzwiska były jeszcze oryginalniejsze niż te, które na słynnym już filmiku wykrzykuje mój mąż. Niestety nie nagrywałam ich telefonem, byłam zbyt skupiona na samym meczu. Jeden z moich zawodników został opluty, inny uderzony ręka w twarz, gdy cieszył się ze zdobytego gola – pisała w oficjalnym oświadczeniu żona Jakuba i twierdziła, że jego zachowanie nie pasuje do ‘ugrzecznionych realiów’.

PZPN uznał, że kara – grzywna w wysokości 10 tysięcy złotych – należy się nie tyle Pyżalskiemu, który na meczu zachował się karygodnie, lecz klubowi, który nie zareagował. W rezultacie, to jedno i to samo.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2016 r. ukarała klub Warta Poznań karą pieniężną w wysokości 10.000 zł za przewinienie dyscyplinarne braku porządku w trakcie meczu barażowego o wejście do II ligi piłkarskiej, rozegranego w Poznaniu pomiędzy klubami Warta Poznań oraz Garbarnia Kraków w dniu 15.06.2016 r., polegającego na kierowaniu przez kibica klubu Warta Poznań Jakuba P. do zawodników drużyny Garbarni Kraków słów o treści znieważającej – brzmiał werdykt komisji.

Główny sponsor klubu i milioner z pewnością nawet nie odczuję straty tych pieniędzy i raczej też nie zmieni swojego zachowania.

________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ