Warszawski Nocny Market – top miejscówka!

Miejscówka, która na stałe wpisała się w letnią Warszawę?

Nocny Market to nic innego jak targ. Jednak nietypowy targ, na którym można zjeść dobrą szamke, pod gwiazdami, czy napić się piwka lub drina, w gronie znajomych, i miło spędzić czas. To miejscówka, gdzie spotykają i wystawiają się mistrze street foodu, a my możemy spróbować smaków ze wszystkich zakątków świata – począwszy od kuchni europejskiej, poprzez smaki azjatyckie, tajskie, meksykańskie, aż do tradycyjnych fast foodów, jak pizza, burgery czy hod-dogi, a także przeróżne słodkości. Poza gastro strefą, dla odwiedzających do dyspozycji była także strefa lifestyle czy muzyczna. A ponadto stanowisko z tatuatorem czy barber shopem. Akcja odbywa się co lato, już od trzech sezonów. Warszawiacy cenią sobie Nocny Market za luźną, letnią i przyjemną atmosferę. W związku z czym Market Nocny, w okresie letnim staje się miejscówką, w której młodzi mieszkańcy stolicy przesiadują długimi godzinami. Market co roku odbywał się na klimatycznym peronie Warszawy Głównej. W tym roku jednak, na dworcu, przeprowadzana była kompleksowa modernizacja. W związku z czym niejednokrotnie pojawiło się pytanie – gdzie w tym roku, i czy w ogóle znajduje się jedzeniowy targ, którym w sezonie letnim zachwycają się mieszkańcy stolicy?

Wszystko, jak już wspominałam, za sprawą remontu. „Jak informuje nas PKP, wykonawca zdemontował już stare tory i sieć trakcyjną, trwają prace związane z układaniem nowych torów i budową nowych słupów pod sieć trakcyjną, a równolegle na placu budowy gromadzone są materiały potrzebne do wykonania inwestycji, między innymi podkłady i tłuczeń. Efektem przebudowy stacji będą lepsze podróże z Warszawy w kierunku Łodzi i Radomia. Będą dwa nowe perony dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i kładka z windami (…) Z informacji uzyskanych od zarządcy infrastruktury wynika, że w tym roku, z uwagi na intensywność prowadzonych robót i planowane wykonanie w pobliżu fundamentów kładki dla pieszych, Nocny Market nie mógłby funkcjonować (…) Polskie Koleje Państwowe zapewniają, że są otwarte na współpracę z zainteresowanymi wynajmem terenów kolejowych, jednak dla spółki priorytetem jest wznowienie ruchu pociągów pasażerskich.”

Informacje te jednak nie wpłynęły na zrezygnowanie z kolejnej edycji Nocnego Marketu. I pomimo wszelkich zawirowań, nawet miejscówka nie uległa zmianie! Miało być „coś specjalnego”, no i jest! Nocny Market powrócił, i jak zwykle przyciągnął tłumy, w bardzo dobrze znane miejsce – Dworzec Główny. A konkretniej Towarowa 3 na peronie Dworca Głównego. Market ruszył już 17 maja. Nie wiadomo jednak, jak długo będzie mógł tam pozostać, i czy nie będzie musiał się przenieść. Wszystko zależy pod postępu prac remontowych na dworcu. Koleje zastrzegają, że przywrócenie ruchu kolejowego to dla nich priorytet.”

Na miejscu znajdziemy między innymi: Supperlardo, El Puertito, Mąka i Woda, Night Burger, Łowcy Syren, The Cool Cat, Langosze, Brasil On The Plate, Dogidog czy Stacja Azja. Nocny Market, tradycyjnie, będzie śmigał od czwartku do niedzieli, wieczorami.

Piątek, sobota – 17:00 – 1:00
Niedziela – 16:00 – 23:00
Czwartki – 17:00 – 0:00

Ponadto znowu możemy liczyć na wystawy sztuki, a także klimatyczną muzykę na żywo.

Start Nocnego Marketu – lato nadchodzi wielkimi krokami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ