Warszawski browar Inne Beczki jako pierwszy w Europie zapakuje piwo dla dobra natury
Warszawski browar rzemieślniczy Inne Beczki zapakuje piwo dla dobra natury. Sześciopakowe pierścienie, w które zostaną opakowane puszki to pierwsza reakcja środowiska piwnego na wszechobecne zanieczyszczenie plastikiem.
Inne Beczki wprowadzają rozwiązanie amerykańsko-meksykańskiego start-upu E6PR™ (Eco Six Pack Ring), który zaprojektował opakowanie na piwo wykonane z odpadów powstałych w procesie warzenia piwa.
Konstrukcja wytrzymałością dorównuje plastikowemu odpowiednikowi, przy czym nie zagraża środowisku naturalnemu. E6PR™ to pierwsze na świecie w stu procentach biodegradowalne i kompostowalne uchwyty do puszek. Zużyte opakowanie należy składować w kompostowniku, gdzie ulegnie rozkładowi w ciągu kilku dni, natomiast w sytuacji gdy zostaną porzucone przy drodze, w lesie lub trafią do systemu wodnego, degradacji ulegają w ciągu kilku tygodni.
https://www.instagram.com/p/BpOkbzAF8gk/
Pierwszy browar podejmuję walkę o ograniczenie emisji plastikowych śmieci
Obecnie produkujemy blisko 300 mln ton plastiku rocznie, z czego połowa zostanie użyta tylko raz. Tylko pięć procent całego produkowanego na świecie plastiku jest prawidłowo recyklingowana. Szacuje się, że każdego roku, do samych tylko oceanów trafia 8 mln ton plastiku (do 2025, ta liczba ma się podwoić), a w wyniku zatrucia plastikowymi opakowaniami do piwa lub poprzez uwięzienie w nich, traci życie nawet milion ptaków i 100 000 ssaków morskich.
https://www.instagram.com/p/BoykSRRFqg2/
Zastosowanie nowatorskiego opakowania pozwala na zminimalizowanie ilości śmieci wygenerowanych w procesie warzenia, a zatem i problemu z ich utylizacją.
Po wsparciu kampanii fundacji Rak’n’Roll, browar Inne Beczki po raz kolejny angażuje się w społecznie odpowiedzialne przedsięwzięcie. Co ciekawe, to posunięcie może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli globalne nastroje opowiadające się za całkowitym zakazem produkcji jednorazowego plastiku dotrą do Polski. Warszawski browar jest pierwszym w Europie, który zastosuje technologię E6PR™.
źródło: noizz.pl