Warszawa ma najdroższą siłownie w Polsce?

Co to za siłownia?

Ostatnio w Warszawie, w podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w miało miejsce otwarcie nowej przestrzeni sportowej. Korzystać z niej będą mogli studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. To pierwszy tego typu, wielofunkcyjny sportowy obiekt UW na Powiślu, a także pierwsza skończona inwestycja wieloletniego programu uczelni.

Nowy, sportowy obiekt Uniwersytetu Warszawskiego:

Nowa przestrzeń, przeznaczona do ćwiczeń, powstała w podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. To właśnie tam będą się odbywać zajęcia sportowe – zarówno dla studentów, jak i pracowników UW. Na terenie obiektu przewidziana jest również organizacja turniejów, zawodów, sportowych imprez, oraz pokazów.

Adaptacja podziemi BUW, to pierwszą skończoną inwestycja wieloletniego programu uczelni. W jej ramach powstała przestrzeń, mająca powierzchnię ponad 6 tys. mkw.. Składają się na nią: siłownia, dwie sale fitness, sala do crossfitu, szatnia, ergometrownia, trzy sale wielofunkcyjne, przebieralnie, pomieszczenia sanitarne, wspólne powierzchnie przeznaczone do integracji, a także multimedialna sala sportowo-widowiskowa.

Przestrzeń sportowa to:

  • 8 sal do ćwiczeń,
  • 1 multimedialna sala sportowo-widowiskowa,
  • 26,2 mln złotych łącznej wartości inwestycji,
  • 6 tys. metrów kw. powierzchni,
  • 4 tys. użytkowników tygodniowo,
  • nowoczesny sprzęt do ćwiczeń

Przestrzeń ta jest wyposażona w nowoczesny sportowy sprzęt, jak np. Cable Cross Over czy Multi Fit Cage. Pracownicy oraz studenci UW będą mieli okazje do brania udziału między innymi w zajęciach z ergometru wioślarskiego, fitnessu, czy zajęciach na siłowni.

W podziemiach będą się także odbywały między innymi zajęcia z szermierki, tańca towarzyskiego, jogi czy tenisa stołowego. Tygodniowo z obiektu może korzystać 4 tysiące osób. Wartość inwestycji natomiast wynosi 26,2 mln złotych. Realizacja zaczęła się 2 2016 roku, we wrześniu.

Robi wrażenie.

Źródło: https://warszawa.naszemiasto.pl

Foto: https://warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

5218 More posts in Newsy category
Recommended for you
Pielęgnacja skóry podczas mroźnych dni

Jak dbać o skórę podczas zimy? Czy w tym czasie powinniśmy używać innych kosmetyków niż...