Kogo jeszcze posłuchamy na solowej płycie u Sokoła?

Uprzedzałam, że rok 2019, a w szczególności jego początek, będzie bogaty w nowe rap premiery. I tak też się dzieję, nie ma co narzekać na nudę! Pora na Sokoła!

Pana przedstawiać nie trzeba, ale w roli przypomnienia – Wojciech Sosnowski, to warszawski raper i dziennikarz radiowy. Współzałożyciel WWO. Uznawany za jednego z najlepszych, i dziś pewnie jednego z tych najbardziej wpływowych, raperów w Polsce. Założyciel wytwórni PROSTO, która dziś pod swoimi skrzydłami ma całą masę dobrych raperów. “Chcemy być wyżej” Sitka, w jego wykonaniu, zostało uznane za jeden z najczęściej słuchanych utworów minionego roku. Nic więc dziwnego, że info o tym, że w tym roku, wydaje solową płytę, wzbudza tyle emocji i jest tak wyczekiwane. Fani się jarają, no bo pięć lat to stanowczo za duża przerwa w tego typu projektach. Artysta w zeszłym roku uruchomił znienacka preorder swojej płyty. Wtedy też nic nie było wiadomo o nadchodzącym albumie – jaki będzie, kto się na nim znajdzie itd.

Wiadome jednak było, że zamawiając preorder w ciemno – nie przejedziemy się, w końcu to artysta potężnego kalibru. Udostępniono nam jedynie datę wydania płyty, która przypada już na 15 lutego 2019 roku. Tym razem nie będzie to piątek 13, jak to było w przypadku jego płyt z Marysią Starostą. Powalentynkowa płyta pozostawia nas z pytaniem czy Sokół zaskoczy nas nową stylówką (może jakąś mniej szorstką, tak w nawiązaniu do Walentynek), a może wciąż pozostanie wierny swojej “brudnej” stylówie. Pomimo solówce, owianej tajemnicą, autor stopniowo zaczął ujawniać swoich gości. Wszystko w formie grafik. Jak już wiadomo, Sokół łączy siły z PRO8L3MEM i Taco Hemingwayem! Co więcej – w jednym numerze! To bardzo dobra informacja. Bo taka trójka może zrobić niezły hałas! Poza nimi na płycie znajdziemy utwory między innymi z Leną Osińską czy  Igo z duetu Bass Astral x Igo.

Płyta, rzecz jasna, pod skrzydłami PROSTO.

A oto ujawnione już tytuły. Zapowiada się ciekawie, zobaczcie sami:

“Koniec gatunku” ft. Lena Osińska, prod WOWO
“Sprytny Eskimos” ft. Igo, prod. Magiera
“I tak, i nie” ft. Hewra,
“Napad na bankiet” ft. PRO8L3M, Taco Hemingway, prod Steez83
“Hybryda”, prod. WOWO, Steez83
“Pomyłka” ft. Andrzej Zaucha, prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs
“Pluszowy”, prod. Lutosław Granat
“Lepiej jak jest lepiej” ft. Mateusz Krautwurst, prod. Magiera
“Z tobą”, prod. DJ B
“Skażony”, prod. Emowski
“Za ręce”, prod. Duit
“MC Hasselblad”, prod. DrySkull“Nie da na da” ft. Marcin Pyszora, prod. Broke Boys

Jak twierdzi sam zainteresowany: “Wmawiam sobie, że nikt na moją płytę nie czeka. To uruchamia niezbędną skromność i pozwala startować z pozycji wiecznego debiutanta”. Panie Sokole, niech Pan nie będzie taki skromny. Czekamy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4314 More posts in Newsy category
Recommended for you
Fit Lovers: Nieudane salto Mateusza. Fanka odniosła poważne obrażenia
Jaki jest stan kobiety, na którą spadł Mateusz z Fit Lovers?

Mateusz z Fil Lovers na gali „See Bloggers 2019” wykonał szalone na scenie salto, jednak...