Warszawa i nowy król? Kogo Polacy najczęściej słuchali w 2019 roku?

Spotify już podsumowało 2019 rok, dzięki czemu wiemy, jaki muzyk najczęściej gościł w naszych słuchawkach czy głośnikach, w Warszawie. Ten rok zdecydowanie należał do Tymka. Do listy dziesięciu najczęściej odsłuchiwanych numerów, ten gość wprowadził aż trzy hity. Natomiast najpopularniejszym w Polsce artystą wciąż pozostaje Taco Hemingway.

Z danych popularnej aplikacji do streamowania muzyki, wynika, że Polacy najbardziej lubią słuchać rodzimych wykonawców. Pośród dziesięciu najczęściej słuchanych muzyków w Polsce, jedynie dwóch pochodzi z zagranicy. Znowu, na miejscu pierwszym wylądował Taco Hemingway, a to zapewne za sprawą, wydanej w tym roku „Pocztówki z WWA, Lato ’19”. Na podium znalazł się także Bedoes oraz Tymek. Z kolei czwarte miejsce należało do Billie Eilish, na piątym znalazł się Kubi Producent.

„Język ciała” – hit roku 2019?

W Spotify, w roku 2019, Polscy najczęściej odtwarzali klubowy banger – „Język ciała”, autorstwa Tymka, z udziałem Big Scythe’a. Drugie miejsce należy do niepokornej Billie Eilish, i jej „bad guy”. Kolejna trójka to „Ona By Tak Chciała” – Ronnie Ferrari, „hot coffee” – schaftera i znowu Tymek – z „Rainmanem”.

Jak wygląda sprawa w stolicy?

Tym razem czeka nas zaskoczenie – skoro stolica no to mogłoby się wydawać, że naturalnym rozwiązaniem będzie „Pocztówka z WWA, Lato ’19” i Taco Hemingway. Jednak to „Język ciała”, Tymka, który jest urodzony w Opolu, został najpopularniejszą piosenką 2019 roku, w Warszawie. Taco w ogóle nie znalazł się w pierwszej dziesiątce.

A jak wygląda pierwsza dziesiątka najpopularniejszych piosenek w Warszawie w 2019 roku? Właśnie tak:

  1. Tymek – Język ciała
  2. Billie Eilish – bad guy
  3. Ronnie Ferrari – Ona By Tak Chciała
  4. Schafter – hot coffee
  5. Tymek – Rainman
  6. Dawid Podsiadło – Trofea
  7. Lady Gaga – Shallow
  8. Shawn Mendes – Señorita
  9. Bedoes – Chłopaki nie płaczą
  10. Tymek – Poza kontrolą

Dane pochodzą ze Spotify.

A wy czego najczęściej słuchaliście w mijającym roku?

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ