VNM: „Musiałem na nowo nauczyć się pisać”

29 marca do sklepów trafił nowy album Venoma „Czuz Tu Daj Najs”. Jest to konceptualny krążek, na którym VNM wygłasza przyjacielowi przejrzysty, w większości terapeutyczny dla samego autora monolog o swojej przemianie w detalach okraszonych często bolesną dla niego szczerością. Akcja ma miejsce w restauracji, a przyjacielem jest słuchacz.

Przemiana VNM-a

W najnowszym wywiadzie raper wyjaśnia proces powstawania płyty. Dowiadujemy się m.in., że musiał on przejść dużą przemianę… w głowie. – Opowiadałem o niej swoim przyjaciołom wielokrotnie. Monolog prawie zawsze trwał godzinę i później postanowiłem nagrać tę płytę w formie rozmowy z przyjacielem. Cała ta przemiana stała się przed napisaniem płyty. Główny bodziec, czyli to katharsis, które przeżyłem miało miejsce latem 2017 roku. – wyjaśnia raper w rozmowie z Arturem Rawiczem dla CGM-u.

– Później nastąpił czas przeżywania wszystkiego od czego uciekałem całe życie podświadomie i powstał pomysł na ubranie tego w muzykę i zrobienie z tego płyty. Musiałem na nowo nauczyć się pisać, bo nigdy nie miałem z tym problemów, a po tej przemianie nie wiedziałem czy dalej potrafię to robić – dodaje.

VNM przyznaje, że całe życie pisał o wyobrażeniu siebie, a kiedy przyszło mu napisać o swoich prawdziwych uczuciach i emocjach, było to dla niego bardzo trudnym zadaniem.

Problem alkoholowy

Artur Rawicz zapytał rapera m.in. o to, czy wciąż spożywa alkohol. – Tak, ale po tej przemianie zdałem sobie sprawę do czego ten alkohol był mi potrzebny. Jest też o tym kawałek zatytułowany „Control freek”. Żyłem w takim schemacie, że wstawałem rano i odhaczałem rzeczy, które mam zrobić i kiedy miałem czas wolny, to w mojej głowie pojawiała się myśl, że skoro mam wolne, to mogę się napić. Myślałem, że piję bo lubię. Okazało się, że używam tego, by się po prostu odciąć od samego siebie, bo czułem się niekomfortowo bez alkoholu. Teraz, gdy czuję się dobrze sam ze sobą, nie zawsze codziennie tryskam szczęściem, ale jestem świadomy tego co czuję. Jeżeli czuję się smutny, to staram się dojść z jakiego powodu, jeżeli się martwię to nie sięgam automatycznie po alkohol – wyjaśnia.

https://www.instagram.com/p/BtYlZLYF2od/

Pomogła Kaja Paschalska

Raper wytłumaczył także, że impulsem do przemiany była jego dziewczyna, znana aktorka Kaja Paschalska. – Nazywam to przemianą, bo to nie jest naturalna ewolucja. Gdybym nie poznał mojej dziewczyny, która miała wiedzę psychologiczną pewnie do tej przemiany by nigdy nie doszło. Sam nigdy nie poszedłbym do psychologa – wyznaje raper. – Moja przemiana nie miała nic wspólnego z religią. Po raz pierwszy w życiu świadomie przeżyłem traumę z dzieciństwa spowodowaną wycięciem kawałka buzi. Jak się okazało po 26 latach, ja wcale tego nie przeżyłem tylko po prostu jako dziecko zbudowałem sobie skorupę, która pomogła mi się bronić przed ewentualnym smutkiem z tego powodu. Byłem introwertycznym dzieckiem, które musiało zostać ekstrawertykiem – dodaje.

https://www.instagram.com/p/BtLoqjxFWGS/

Tracklista albumu „Czuz Tu Daj Najs”

1. Tomek (feat. Tomson)
2. Lub mnie, lub nie (feat. Rzeźnik)
3. Fosa (feat. Kaja Paschalska)
4. control freeK
5. Strach
6. Re-analiza
7. KATHARSIS
8. Kim (feat. Vito)
9. Wybór
10. Było warto
11. Ty
12. Ona

A wy macie już swój egzemplarz?

Zobacz również:

Źródło: cgm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ