Joanna Mazur O udziale w „Tańcu z gwiazdami”: Myślałam, że ktoś robi mi dowcip

Co Joanna Mazur chciałaby zobaczyć najbardziej?

Joanna Mazur występuje w najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami”. Mimo, że lekkoatletka nie widzi, to bardzo dobrze radzi sobie na tanecznym parkiecie. Sportsmenka w najnowszym wywiadzie zdradziła, co najbardziej chciałaby zobaczyć. Poruszające…

Co Joanna Mazur chciałaby zobaczyć najbardziej?

Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok, gdy miała 7 lat. Na początku przestała widzieć litery na tablicy w szkole. Z tego powodu koledzy z klasy dokuczali jej. Dziewczynka na swojej szafce postawiła pluszaka, jednak stopniowo przestawała go widzieć. Teraz szczątkowo tylko widzi światło-cień.  

„U mnie to schorzenie genetyczne, nie poddające się operacji i leczeniu. (…) W okresie dojrzewania zaczęłam bardzo szybko tracić wzrok, aż doszło do sytuacji, w której jestem teraz, że szczątkowo widzę tylko światło-cień i tak naprawdę dopiero teraz poznaję ten świat. Ale wchodzę w ciemność bez buntu i cierpiania, jak na początku, tylko z nadzieją, że się w tym odnajdę” – mówiła Joanna Mazur w rozmowie z „Vivą!”.

Joanna Mazur zdradziła, że najbardziej chciałaby zobaczyć twarze swojej rodziny. Przez lata zapomniała, jak wyglądają. To ją boli najbardziej. Jednak teraz innymi zmysłami „widzi” świat, dzięki czemu może sobie wyobrazić, jak  on wygląda.

Chciałabym zobaczyć twarze moich bliskich (łzy). Zapomniałam, jak wyglądają, nad czym ubolewam. Dużo jest rzeczy, które chciałabym zobaczyć. Ale tego wszystkiego mogę doświadczyć w inny sposób, bo będąc nad morzem, czuję wiatr, słyszę fale bijące o brzeg. To mogę sobie wyobrazić – powiedziała Joanna Mazur.

Niewidoma tancerka

Joanna Mazur bardzo stara się, aby w “Tańcu z gwiazdami” wypaść jak najlepiej. Trzeba przyznać, że robi duże postępy. Kibicujemy jej dalej!

“Piątkowy live obfitował w niezwykłe emocje. Najpierw najpiękniejszy taneczny spacer na jaki poszliście z nami. Oczywiście nie obyło się bez technicznych niedociągnięć nad którymi należy popracować, jednak mnie bardzo podobał się nasz foxtrot i nie zniechęcam się słysząc, że to jeden z trudniejszych tańców – myślę że to jeszcze bardziej zachęca by się w nim doskonalić” – napisała Joanna Mazur na Fb.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: kadr z youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Robert Lewandowski zaskoczył Anię „cieszynką” na boisku? Wiemy!
Rodzina Lewandowskich na wakacjach! A potem…

Ania i Robert Lewandowscy wraz z Klarą pojechali na wakacje. Jak spędzają czas wolny? Trenerka...