Twój facet cię bije? To naucz się maskować siniaki! Ten tutorial wywołał burzę w mediach

Twój facet cię bije? To naucz się maskować siniaki! Ten tutorial wywołał burzę w mediach

Tutoriale makijażowe są ostatnio bardzo modne. Jednak takiego nagrania nikt się nie spodziewał. Marokańska telewizja pokazała, jak kobiety mogą ukryć siniaki spowodowane przemocą domową! Skandal?

Przemoc domowa siniaki

Kamuflaż śladów przemocy

Marokańska telewizja państwowa na kanale Channel 2M wyemitowała kontrowersyjny materiał. W programie śniadaniowym „Sabahiyat” pojawiła się makijażystka wraz z modelką, która miała narysowane siniaki na twarzy. Wizażystka uczyła, jak zatuszować kosmetykami ślady po pobiciu i zadrapania. Zdradziła, że za pomocą odpowiedniej techniki, podkładu, pudru i korektorów w różnych odcieniach można osiągnąć pożądany efekt. Tutorial trwał kilka minut. Instruktaż nosił nazwę „kamuflaż śladów przemocy”. 

Jak ukryć siniaki spowodowane pobiciem

Jakby tego było mało, to materiał pojawił się na dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, a prowadzący zakończył program słowami: „Mamy nadzieję, że te porady kosmetyczne pomogą wam w codziennym życiu”.

Kamuflaż śladów przemocy

To nie może się powtórzyć

Tutorial, który pokazuje jak ukryć ślady przemocy domowej, wywołał burzę w sieci. Tysiące Marokanek podpisało petycję, w której domaga się przeprosin oraz ukarania osób odpowiedzialnych za emisję tego materiału.

Jak zareagowała stacja?

Na fanpage stacji na Facebooku ukazały się przeprosiny. Ponoć władze stacji uważają, że program był „całkowicie niestosowny i jest wynikiem błędu redakcji w stosunku do wrażliwości i powagi problemu przemocy wobec kobiet”. Pojawiło się również zapewnienie, że zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje wobec osób, które zgodziły się na emisję kontrowersyjnego materiału. Stacja dodała też, że broni praw kobiet od 27 lat.

Nagranie zostało usunięte ze strony internetowej, jednak nadal można je obejrzeć na Twitterze oraz Youtube.

Poważny problem

Bardzo wiele Marokanek zmaga się z przemocą domową. Według statystyk, co trzecia kobieta w tym kraju doświadcza tego rodzaju przemocy, dlatego nie należy problemu tuszować odpowiednim makijażem, ale mówić o nim głośno.

Źródło zdjęć: screen/ www.youtube.com

                               

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ