Trening ABT

Trening ABT to zestaw ćwiczeń, których celem jest wyrzeźbienie i ujędrnienie mięśni dolnej partii ciała – brzucha, pośladków i ud. Na zajęcia ABT możesz zapisać się do klubu fitness, chociaż zadowalające rezultaty uzyskasz również wykonując ćwiczenia w domu. Systematyczny i odpowiednio poprowadzony trening ABT zapewni Ci nie tylko poprawę kondycji i sylwetki, ale także podniesie poziom Twojej samooceny.

www.thenewstrack.com

ABT stanowi skrót od angielskich słów: abdominal, buttocks, thighs, które oznaczają odpowiednio: brzuch, pośladki oraz uda. Uznawane są za formę aerobiku. Zalicza się je do grupy ćwiczeń „MUSCLE” – poprawiających kształt i elastyczność mięśni. Oprócz poprawy siły mięśni skutecznie spalają tkankę tłuszczową. Istotą treningu ABT jest wielokrotne powtarzanie poszczególnych ćwiczeń.

Dla kogo?

Z uwagi na ich spokojny i statyczny charakter polecane są dla osób, które dopiero raczkują w świecie treningów. Przeznaczone są również dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu i ukształtowaniu dolnych partii ciała. Są zestawem ćwiczeń o średnim stopniu intensywności, dlatego korzystać z nich mogą osoby z każdej grupy wiekowej. Nie wymuszają specjalnych przygotowań oraz nie wywołują obciążenia stawów i kręgosłupa, w związku z czym są odpowiednie dla osób, które zgodnie z zaleceniami lekarskimi nie mogą intensywnie trenować. Niektóre ćwiczenia kładą szczególny nacisk na wzmacnianie i wyszczuplanie mięśni, a co za tym idzie sprzyjają redukcji cellulitu. W związku z tym największym powodzeniem cieszą się wśród kobiet. Stosowane są także przez mężczyzn, dla których kluczową rolę odgrywają ćwiczenia kształtujące mięśnie brzucha.

Pierwsze kroki z treningiem ABT

Zaletą ćwiczeń ABT jest to, że wykonywane są w rytm muzyki. Zasadniczy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką. Kompleksowy zestaw ćwiczeń rozpocznij od brzuszków – 3 serie po 30 powtórzeń. Trening mięśni brzucha możesz przeplatać z wykonywaniem przysiadów, które również powinny występować w trzech seriach o takiej samej ilości powtórzeń jak brzuszki. Następnie połóż się na plecach i zrób 3 serie po 20 „rowerków”. Po ich ukończeniu stań w rozkroku, ręce wyciągnij ku górze i wykonaj 30 skłonów w 3 seriach, prawą ręką dotykając lewej stopy i na odwrót. Stań przy krześle, a dłonie umieść na jego oparciu i zrób po 20 zamaszystych wymachów w tył i w bok najpierw lewą nogą, a następnie prawą.

Paulina Rożej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ