Trening ABS

Lato tuż-tuż, a Ty nadal nie zaczęłaś treningów i boisz się, że wyjście w bikini na plaże będzie bolesne? Marzysz o płaskim brzuchu? Jeśli przeczytasz ten tekst i zaczniesz wykonywać trening ABS, jeszcze zdążysz z idealną sylwetką na lato!


stylerug.net 

ABS – co to jest?

To bardzo rozbudowany trening mięśni brzucha, niektórzy porównują go do tzw. ,,aerobicznej 6-stki Weidera’’. Istnieje jedna znacząca różnica. W ,,6-stce Weidera’’ każdy wykonuje ten sam zestaw ćwiczeń, w treningu ABS  jest podział na część przeznaczoną dla początkujących i tę dla zaawansowanych. Te dwa wyżej wymienione systemy ćwiczeń mięśni brzucha są najbardziej popularnymi na całym świecie. ABS to trening bardzo często stosowany przez mężczyzn, którzy pragną mieć pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha, ale bez obaw, panie także mogą wykonywać te ćwiczenia.


Co daje ABS?

To trening, który angażuje w wykonywanie ćwiczenia kilka patii mięśni i podobno w tym tkwi jego cała tajemnica. Sekretem treningu jest wzajemne oddziaływanie na siebie kolejnych wykonywanych czynności. Nie ważna zatem jest ilość powtórzeń, a częstotliwość ich wykonania. Specjaliści twierdzą, że pierwsze zauważalne efekty widoczne są już po dwóch tygodniach! (Głowa do góry! Jeszcze zdążysz wyrzeźbić piękny brzuszek przed latem)


Jak ćwiczyć?

Cały trening trwa około 10 minut, więc nie zajmuje zbyt wiele czasu i nawet najbardziej zapracowani, myśląc o swoim zdrowiu, powinni znaleźć tak krótką chwilę w ciągu dnia. Eksperci twierdzą, że trening wystarczy wykonywać 4 razy w tygodniu. Nasze mięśnie, ze względu na różne poziomy intensywności i zaawansowania, nie zdążą przyzwyczaić się do jednego obciążenia, dzięki czemu wciąż będą zmuszone wykonywać pracę. 


Wyróżnianych jest zwykle kilka poziomów ćwiczeń, zgodnie z różnym poziomem intensywności. Poziom pierwszy jest najłatwiejszy i najmniej obciążający organizm, każdy kolejny poziom jest trudniejszy, dzięki czemu mięśnie brzucha muszą wykonywać intensywniejszą pracę, co owocuje pięknym wyglądem brzucha.


Planów treningowych ABS  w sieci jest mnóstwo, ważne żeby zdroworozsądkowo podejść do kwestii ćwiczeń i nie udawać, że poziom pierwszy jest zbyt prosty i nieobciążający. Twórcom właśnie o to chodziło, aby od najlżejszego treningu przejść do coraz to bardziej zaawansowanych. Trening tworzyli specjaliści, należy im zaufać i wykonywać ćwiczenia zgodnie ze wskazówkami, wtedy każdy etap będzie owocny. 


Pod tym adresem znajdziecie m in. odpowiednią do ćwiczeń termoaktywną bieliznę


Magdalena Wielądek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ