Siwe włosy to już nie powód do wstydu

Siwe włosy od lat stanowiły dla kobiet nie lada problem. Pasemka w metalicznym odcieniu wskazywały na jedno: czas umierać. Definiowane jako początkowe oznaki starzenia zaczęły być skrzętnie ukrywane. Sposobów kamuflażu jest wiele. Przemyślane upięcia tuszujące siwą grzywkę, szafa pełna kapeluszy, a najczęściej bieg do najbliższego salonu fryzjerskiego. Do czasu! Bowiem rok 2015 – to rok fryzury w kolorze grey.

emiunicorn.com 

Zachodni trend, który został zapoczątkowany przez amerykańskie gwiazdy, świetnie przyjął się również w Polsce. Od kilku tygodni na forach i portalach społecznościowych pojawia się pytanie: gdzie lub w jaki sposób zafarbować włosy w ten sposób. Szczególnie młode dziewczyny oszalały na punkcie fryzury w tak zwanym babcinym stylu. To już nie obciach, a najnowszy krzyk mody.

 

Prawdziwy boom na farbowanie włosów na metaliczny kolor zawdzięczamy celebrytkom, głównie piosenkarkom. Lady Gaga, Kelly Osbourne, a także Rihanna, z dumą prezentowały nowy odcień.


W naszym kraju na pokazanie się w nowej odsłonie zdecydowała się blogerka – Maffashion, która na co dzień jest ciemną blondynką. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie zawsze to projektanci czy marki modowe kreują nowe style. Często wzorami są sławni tego świata.

 

Jaki jest zatem klucz, by w szarym odcieniu wyglądać modnie, a nie kiczowato? Zanim udasz się do swojego fryzjera z pierwszym lepszym modowym pismem, wykrzykując: Chcę tak wyglądać!, zastanów się, czy taki metaliczny połysk – zamiast sprawić, że będziesz olśniewać – skutecznie Cię nie przyćmi. Może też narazić na śmieszność i ironiczne komentarze, a nie o taki efekt chodzi.

 

Modowe trendy, a szczególnie te dotyczące fryzur, pojawiają się i przemijają, w ich miejsce tworzą się nowe. Przemyśl, czy podążanie za trendami jest rzeczywistym wyznacznikiem bycia na czasie.


Barwienie na siwo nie musi być wcale nudne, ale niekoniecznie będzie pasowało np. do twojego typu urody. Odpowiednio dobrany odcień sprawi, że będziesz obiektem westchnień mężczyzn i zazdrości kobiet. Dobry specjalista z pewnością oceni i doradzi, jaki kolor będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie.

 

Katarzyna Borowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ