Monika Pyrek jest w ciąży

Monika Pyrek jest w ciąży! Czy choroba nie pokrzyżuje jej macierzyńskich planów?

Monika Pyrek jest w ciąży! Lekkoatletka spodziewa się drugiego dziecka. Gwiazda z mocno zaokrąglonym brzuszkiem pojawiła się w jednej ze szkół podstawowych, w której gościnnie poprowadziła zajęcia wychowania fizycznego w ramach akcji „Alternatywne lekcje WF-u”.

Monika Pyrek jest w ciąży!

Monika Pyrek spodziewa się drugiego dziecka! Radosną nowinę potwierdził mąż sportsmenki.

– Tak, to prawda. Mimo zaawansowanej ciąży Monika prowadzi cały czas projekt Fundacji Moniki Pyrek “Alternatywne lekcje WF” – potwierdził mąż lekkoatletki, Norbert Rokita, w rozmowie z portalem plotek.pl.

Gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego dla mamy oraz jej rozwijającego się maleństwa! 🙂

#day2 Alternatywne Lekcje WF w Szczecinie! #emocje #sport #wf #wyzwanie #fun #challenge 💪🏽💪🏽💪🏽A.Świderska Fotografia

Opublikowany przez Fundacja Moniki Pyrek na 10 października 2017

Hashimoto w natarciu

Monika Pyrek nadal jest aktywna zawodowo. Oprócz tego lekkoatletka propaguje wiedzę na temat swojej choroby Hashimoto, o której dowiedziała się w 2003 roku. Lekarz zdiagnozował u niej powiększoną tarczycę. Gwiazda przez wiele lat miała ziemistą skórę oraz opuchliznę. Nie wiedziała, że te objawy świadczą o chorobie.

„O Hashimoto dowiedziałam się w 2003 roku, czyli w połowie mojej kariery sportowej. Podczas badania lekarz stwierdził u mnie powiększoną tarczycę, trafiłam do szpitala i postawiono diagnozę. Endokrynolog, do którego trafiłam od razu zobaczył u mnie książkowe objawy choroby, szarą ziemistą skórę i opuchliznę. Ja przez wiele lat nie kojarzyłam objawów, które towarzyszyły mi na co dzień z Hashimoto, bo takie też były czasy, że niewiele mówiło się o tej chorobie. Oczywiście przyjmowałam leki, kontrolowałam poziom hormonów we krwi i godziłam się z pewnymi objawami, tłumacząc je sobie na różne sposoby” – wyznaje Monika Pyrek w rozmowie z portalem byczdrowym.info

Hashimoto a gorszy humor

Osoby z chorobą Hashimoto często mają wahania nastroju. Lekkoatletka przyznaje, że często towarzyszył jej gorszy humor, smutek czy przygnębienie. Obecnie też miewa gorsze dni. Sportsmenka przekonuje, że warto porozmawiać o chorobie z bliskimi i wytłumaczyć im, jak funkcjonują osoby z Hashimoto.

„Wahania nastroju towarzyszyły mi od zawsze. Ludzie często pytali mnie, dlaczego jestem smutna, przygnębiona, dlaczego nie potrafię okazywać radości. Dziś także mam lepsze i gorsze dni, czasem szybko się denerwuję, innym razem nie mam na nic ochoty. Myślę, że większość osób chorujących na Hashimoto ma takie objawy, niestety trzeba nauczyć się z nimi żyć. Warto także porozmawiać o swojej chorobie z najbliższymi, powiedzieć im o tym, że Hashimoto to nie tylko branie tabletek i robienie wyników co kilka miesięcy, ale także szereg objawów, których często nie widać gołym okiem, a choremu jest bardzo ciężko je opanować” – tłumaczy Monika Pyrek.

Kochane #Hashimotki i Hashimotowcy! Od kilku dni wieczorami czytam sobie tę oto książkę! Warto do niej zajrzeć, bo…

Opublikowany przez Monika Pyrek na 19 września 2017

———————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Monika Pyrek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Adam Nawałka jest… Głąbem
Adam Nawałka jest… Głąbem? Kto tak nazwał trenera?

Polska reprezentacja nie popisała się w meczu z Senegalem. Krytykowani są nie tylko piłkarze, ale...