The Baseballs w Stodole!

The Baseballs ponownie w Polsce! Swoim ostatnim albumem Game Day udowodnili, że rock’n’roll nie traci nic ze swej ponadczasowości. Najnowszy krążek to dla nich krok naprzód – tym razem bikiniarze skupili się przede wszystkim na autorskim materiale. Już w listopadzie niemiecka grupa wystąpi w Warszawie i Wrocławiu w ramach trasy Game Day Tour!

Stodoła Historia zespołu The Baseballs mogłaby posłużyć jako materiał na scenariusz filmowy. Sam, Basti i Digger poznali się przypadkiem w 2007 roku w studiu nagraniowym, w którym szybko zaczęli pracować nad coverami hitów z lat 60. i 70. Oprócz miłości do bokobrodów i fryzur à la Elvis połączył ich podobny styl życia. Podczas pracy w studio odkryli również, że ich głosy brzmią w idealnej harmonii – To była naturalna ewolucja muzycznej spuścizny po artystach takich jak: Elvis, Jerry Lee Lewis, Buddy Holly i inni. W ten sposób powstała grupa The Baseballs i voc’n’roll.’ Sam, Basti i Digger szybko odkryli, że największą przyjemność sprawia im nagrywanie współczesnych utworów w stylizacji rock’n’rollowej. Tak w głowach „Baseballsów” narodził się niestandardowy pomysł na debiutancki album.

Premiera płyty Strike! w 2009 roku drastycznie zmieniła życie tych trzech młodych chłopaków. Baseballsmania opanowała Europę, a zespół zagrał setki koncertów. Debiutancki album sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a singiel promujący krążek – cover utworu Umbrella Rihanny – utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów w kilkunastu krajach i podbił serca miłośników rock’n’rolla.

W 2010 zespół postanowił wydać dwupłytową reedycję debiutanckiej płyty, zatytułowaną Strike! Back, zamieszczając na niej covery takich piosenek jak Chasing Cars Snow Patrol czy Pokerface Lady Gagi. Płyta zawiera także materiał zza kulis trasy koncertowej zespołu po Finlandii.

W 2011 roku The Baseballs wydali swoją kolejną płytę, zatytułowaną String 'n’ Stripes, zawierającą covery przebojów artystów takich jak 50 Cent (Candy Shop), Katy Perry (California Gurlz), Ke$ha (Tik Tok), czy też Martin Solveig (Hello).

28 marca na rynku ukazał się najnowszy album bandu Game Day. Jak jego poprzednicy, utrzymany jest dalej w rock’n’rollowych klimatach. Tym razem jednak The Baseballs skupili się przede wszystkim na autorskich kompozycjach. Decyzja o nagraniu własnych piosenek to był logiczny krok naprzód. Jeszcze przed powstaniem grupy każdy z nas zajmował się pisaniem utworów. Zaczęliśmy je wplatać pomiędzy covery na naszych koncertach i zauważyliśmy, że nasi fani są nimi zainteresowani. Poza tym doświadczyliśmy tak dużo w ciągu ostatnich 7 lat, że byłoby wstyd gdybyśmy nie wyrazili choć części naszych przeżyć w piosenkach.


Już 17 listopada niemieckie trio zagra w warszawskiej Stodole, a dzień później w klubie Eter we Wrocławiu.

 

BILETY:

Warszawa, 17.11.2014 –  99 pln (stojące), 129 pln (balkon),

Wrocław, 18.11.2014 – 99 pln (stojące)

 

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) oraz w sprzedaży internetowej – www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ