Yves Saint Lurent – wystawa Style Is Eternal

Yves Saint Laurent to legenda mody. Jego twórczość jest niezwykłą dawką inspiracji, a projekty, które doskonale znamy, zapisały się na kartach historii. Dla upamiętnienia pracy wielkiego projektanta powstała wystawa Style Is Eternal…

 Yves life4style

Sukienka Mondrian wypuszczona w 1965 roku to jeden z najsłynniejszych projektów wszechczasów, który zmodernizował modę lat 60-tych. Inspirowana albumem holenderskiego malarza kreacja o trapezowym kształcie i wyrazistych kolorach jest sukienką, którą zna prawie każdy. W swoich późniejszych, nie mniej znanych projektach również czerpał inspiracje z prac malarzy m.in. Picassa czy van Gogha.

Sylwetka Yves Saint Laurent była pokazywana w filmach, powstało wiele książek o projektancie, a także jego pracy. Teraz Francuz doczekał się wystawy pokazującej przekrój twórczości. Style Is Eternal to ekspozycja, którą będzie można oglądać od 11 lipca do 25 października 2015 roku w Bowes Museum w Durham, położonym w północno-wschodniej Anglii. Atrakcją, na którą mogą liczyć zwiedzający, będzie wcześniej wspomniana sukienka Mondrian oraz około pięćdziesięciu najsłynniejszych projektów Yves Saint Laurent.

Daria Sekula

ZOSTAW ODPOWIEDŹ