Tańcz jak Shakira!

taniec brzucha tekst life4styleKtóra z nas nie próbowała kiedykolwiek naśladować Shakiry i jej niesamowitych umiejętności tanecznych? Chyba każda kobieta chciałaby poruszać swoim brzuchem i biodrami tak, jak robi to kolumbijska wokalistka. Nic dziwnego, belly dance uznawany jest za jeden z najseksowniejszych i najbardziej uwodzicielskich tańców, a oprócz genialnego widowiska, jakie tworzy, ma również mnóstwo innych zalet!

Jak każda aktywność fizyczna taniec brzucha wpływa pozytywnie na naszą sylwetkę. Szczególnie na dolne i najbardziej uciążliwe dla kobiet partie mięśniowe – uda, pośladki i brzuch. Oczywiście ramiona i grzbiet również nie zostają pominięte, dlatego regularne ćwiczenie tańca orientalnego ma zbawienny wpływ na całe nasze ciało – ujędrnia je, wzmacnia i pomaga wysmuklić talię z jednoczesnym zachowaniem kobiecych walorów, które do wykonywania tego tanecznego stylu są niezbędne.

Oprócz dobroczynnego wpływu na sylwetkę taniec brzucha potrafi zdziałać cuda także w myśleniu i naszej psychice. Poruszanie się w rytm orientalnej muzyki to nie tylko doskonały relaks po całym dniu wypełnionym pracą i obowiązkami, ale też odkrywanie w sobie kobiecości i własnej seksualności. Wiele pań potwierdza, że rozpoczęcie nauki tańca brzucha wzmocniło w nich poczucie własnej wartości i pozbawiło ich kompleksów. Dzięki zajęciom zaakceptowały siebie i poczuły się w pełni atrakcyjne, a przez to również szczęśliwe.

Zgrabna sylwetka i odczuwanie radości to tylko nieliczne z zalet tej aktywności fizycznej. Nie można zapomnieć przecież aspektach zdrowotnych. Taniec brzucha doskonale wpływa na wyprostowaną sylwetkę. Pozbawia nas złych nawyków związanych z postawą ciała, a dodatkowo zwiększa ruchomość w stawach, której poziom z wiekiem niestety staje się coraz niższy. Udowodniono również, że taniec brzucha wpływa kojąco na bóle menstruacyjne i bóle kręgosłupa.

Zajęcia z tańca brzucha prowadzone są już w niemal każdej szkole tańca, a także we wszystkich fitness klubach. Powstają również różne odmiany tych lekcji w zależności od preferencji uczestniczących np. Shakira Style. Zajęcia z orientalnego tańca skierowane są do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku. Doskonale odnajdą się w nich zarówno nastolatki wchodzące w okres dojrzewania, jak i w pełni dojrzałe kobiety, które zapragną wyzwolić swoją kobiecość.

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ