fit 250 375 sporteuro

Szybkie ćwiczenia na brzuch

fit 250 375 sporteuroNie masz czasu na codzienne ćwiczenia brzucha, a marzysz o tym by był płaski? Tylko 15 minut dziennie- tyle trwa trening Abs Xpress. Jeśli będziesz  ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu i zadbasz o odpowiednią dietę, to wystarczy aby nasz brzuch był płaski i umięśniony.

Trening Xpress to 15 minut treningu grupowego, najlepiej, żeby odbywał się na terenie siłowni,  ale można go wykonywać na specjalnie do tego przygotowanym podłożu lub macie. Jest to 6 treningów 15 minutowych, w których możemy wzmocnić mięśnie brzucha, nóg, pośladków, poprawić swoją koordynację czy też kondycję. W skład tych treningów wchodzą m.in. Core Xpress, Gravity Xpress i ABS Xpress, który miałam okazję przetestować.

Podczas treningu angażujemy całe ciało, głębokie mięśnie brzucha. Ćwiczenia dzielą się na serie, która trwa przez ponad 30 sekund. Ćwiczenia wymagają od nas dużego zaangażowania i opanowania. Wykonujemy m.in. deskę (plank- opieramy całe ciało na palcach stóp i łokciach, wtedy automatycznie napinają się mięśnie całego ciała, w tym brzucha, trzeba tylko „trzymać”, żeby utrzymać ciało w jednej linii). Inne ćwiczenia to nożyce, unoszenie bioder czy też zwykłe brzuszki.

15 minut w tygodniu nie wystarczy, żeby mieć płaski brzuch, ale już 3 razy w tygodniu tak!. Poza tym, trzeba pamiętać, że przy takich ćwiczeniach dieta to podstawa. Bez niej możemy się pożegnać się z ładnym, szczupłym brzuchem. Nie ważne jak długo i często będziemy robić ćwiczenia na mięśnie brzucha, jeśli przykrywa je warstwa tłuszczu. Dlatego do treningu brzucha trzeba dołączyć trening kardio, który spali tłuszcz.

Marta Adamczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ