Fitness twarzy działa cuda!

Utarło się przekonanie, że zmarszczkom można zapobiec tylko dzięki drogim kosmetykom i odpowiedniemu nawilżaniu cery. Okazuje się jednak, że gimnastyka twarzy jest równie dobrym pomysłem. Przedstawiamy podstawowe założenia face fitnessu!

beautymission.pl

Główną zasadą w ćwiczeniach jest dotykanie twarzy sterylnie czystymi dłońmi. Niedokładnie umyte ręce przenoszą ogrom zarazków na naszą twarz, co może skończyć się poważnymi problemami z cerą.

Na gimnastykę twarzy najlepiej przeznaczyć około 10 minut dziennie rano lub przed snem. Skóra twarzy musi być wcześniej oczyszczona i pokryta kremem nawilżającym.

Ćwiczenia twarzy, jak każdy porządny trening, należy zacząć od rozgrzewki. Na początek oklepujemy czoło, policzki, brodę i nos opuszkami palców, a następnie szybko mrugamy. Kolejnym etapem jest przejście do ćwiczeń właściwych.

– Wymów powoli i głośno wszystkie samogłoski z alfabetu i powtórz całość trzy razy.

– Przesyłaj pocałunki przed siebie i w sufit z całych sił spinając mięśnie całej twarzy.

– Oprzyj podbródek na wierzchu dłoni i mocno naciskaj.

– Uśmiechnij się najszerzej jak potrafisz i tak samo szeroko otwórz oczy. Wytrzymaj w takim spięciu kilkanaście sekund i rozluźnij mięśnie twarzy.

– Nabierz w usta powietrze i przesuwaj je z jednej strony na drugą, a następnie powoli wypuszczaj, tworząc z ust „dziubek”.

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń zapewni jędrność Twojej skórze i pomoże Ci zapobiec bruzdom, a także zlikwidować powstałe już zmarszczki. Jeśli martwią Cię „kurze łapki”, „wory pod oczami” i „podwójny podbródek” to face fitness jest stworzony dla Ciebie!

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ