lato

Sztuczne wyspy w Kopenhadze – wszystko po to by mieszkańcy mogli więcej czasu spędzić nad wodą

W Kopenhadze wymyślono, że publiczna przestrzeń przecież może pływać. Tak właśnie powstał projekt Parkipelago. Projekt niecodziennego pomysłu na ożywienie nie uczęszczanego kanału portowego aż ośmioma sztucznymi wyspami, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać swój wolny czas.

morze bałtyk gdańsk

fot. Piotr Celej

Pierwsza wyspa znajduje się w Sluseløbet. Ø KBH to projekt australijskiego architekta Marshalla Blechera i Magnus Maarbjerg. Wyspa jest niewielka, bo ma 20 mkw. Natomiast wykonana została z materiałów z odzysku. Wygląda naprawdę niepozornie, natomiast poniżej poziomu wody znajduje się konstrukcja, która trzyma donicę, w niej natomiast rośnie drzewo, które stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych punktów platformy. 

Wyspa póki co pozostaje samotna. Jednak nie na długo. Obok powstanie siedem wysepek.  Z czego każda z nich będzie miała inny charakter oraz funkcjonalność. Na wysepkach znajdą się między innymi: kawiarnia, ogród, scena, trampolina, farma małży, łowisko ryb, i nawet sauna.

Archipelag wysp będzie mobilny – możliwe będzie przepływanie wysp z miejsca na miejsce. Takie cuda:

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4924 More posts in Newsy category
Recommended for you
Ewelina Lisowska odpowiada na zarzuty o rasizm

Ewelina Lisowska niespodziewanie wzbudziła zainteresowanie amerykańskiej publiczności. Wszystko za sprawą jej występu w show "Twoja...