Grzegorz Raczak

Poseł PiS szantażowany przez prostytutkę

Grzegorz Raczak, poseł PiS z Gdańska był szantażowany przez 23-letnią prostytutkę. Kobieta żądała pieniędzy za nieopublikowanie zdjęć ze spotkań.

61-letni prof. Grzegorz Raczak jest znanym i cenionym w Gdańsku kardiologiem. To ordynator Klinicznego Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Mężczyzna jest wdowcem i obecnie jest sam, deklaruje się jako wierzący i praktykujący katolik. W Sejmie zastąpił Andrzeja Jaworskiego i zajmował się m.in. sprawą medycznej marihuany, której jest zwolennikiem.

Raczak miał jednak słabość do płci pięknej i w ten sposób poznał 23-latkę. Spotykali się często, nawet codziennie. Cały układ był oparty o pieniądze, tych jednak prostytutce było za mało i miała zażądać kwoty 40 tys. złotych. 

– W polityce chcę robić coś dla ludzi. A prywatnie jestem mężczyzną po przejściach. Osiem lat temu umarła mi żona. Po ostatniej chorobie czuję, że mam życie po życiu. Jestem singlem, próbuję sobie jakoś życie ułożyć – mówi poseł. – Niczego złego nie robiłem. Przyznaję, płaciłem za spotkania z tą kobietą. Uiszczałem opłatę, bo ja nie chcę nikogo krzywdzić. Nie chcę się żenić, nikomu nie obiecywałem małżeństwa. Nie dam się szantażować, niczego złego nie zrobiłem – mówi poseł Raczak.

Policja zatrzymała w Warszawie kobietę. Zostaną pozbawione wobec niej zarzuty. Z uwagi na kampanię wyborczą sprawa jest traktowana jako dyskretna i policja oraz prokuratura nie chcą podawać szczegółów. 

zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5204 More posts in Newsy category
Recommended for you
sołdek gdansk
Tu żyje się najlepiej. Gdańsk, Gdynia i Sopot w czołówkach rankingów dobrych miejsc do życia

W opublikowanym właśnie raporcie LivCom Awards Gdynia zajęła trzecie miejsce na świecie spośród miast najlepszych...