Dramatyczny apel gwiazdy serialu „Niania”! Jej synek jest ciężko chory!

Maria Maciejowska, którą znamy z serialu „Niania”, od kilku lat przeżywa ogromny dramat. W 2014 roku u jej synka Tymonka rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przeczytaj dramatyczną prośbę aktorki o pomoc dla chłopca.

Rodzin najważniejsza

Maria Maciejowska w „Niani” grała najstarszą córkę Skalskiego – Małgosię. Pracę na planie serialu rozpoczęła w wieku 15 lat. Gdy serial zniknął z anteny, aktorka zrezygnowała ze swojej dobrze zapowiadającej się kariery. Postanowiła skupić się na rodzinie i zająć się opieką nad swoim synkiem Tymonkiem. Jednak rodzinna idylla nie trwała długo.

Dzień, który wywrócił jej życie do góry nogami

Aktorka 25 lipca 2014 roku trafiła ze swoim synkiem do szpitala w Warszawie. Na oddziale onkologiczno-hematologicznym spędziła od tego dnia prawie dwa miesiące, ponieważ u Tymonka wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Jak teraz wygląda sytuacja?

Obecnie trzyletni chłopiec od pół roku otrzymuje chemię we wlewach dożylnych i doustna wraz z innymi lekami. W wersji optymistycznej, został mu ostatni blok terapii dożylnej, a następnie półtora roku terapii podtrzymującej. Aktorka dodaje, że białaczka spowodowała u Tymonka ogromne spustoszenie w organizmie, ale również odcięło go od normalnego życia dziecka. Często nie może wyjść na spacer, nigdy nie może spotykać się z innymi dziećmi, a widok „zakazanego” placu zabaw wywołuje płacz – to są efekty braku odporności. Dla mnie jako samotnej matki to nie tylko przeżywanie fizycznego i psychicznego cierpienia dziecka, ale problem z tak prozaicznymi sprawami, jak codzienne zakupy, czy dojazd do szpitala, ponieważ zarówno sklep jak i komunikacja miejska to punkty na długiej liście „zakazanych” miejsc – pisze Maria Maciejowska.

Brakuje pieniędzy na leczenie chłopca

„Pomimo, że podstawowe leczenie jest finansowane przez NFZ, wiele lekarstw, środków opatrunkowych i odkażających, a także sprzętów i wiele innych zmuszona jestem opłacać we własnym zakresie” – tłumaczy aktorka. Chłopcu niedługo będą potrzebne specjalne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci dotkniętych białaczką, których zadaniem jest przywracanie dzieci do normalnego życia. Takie wyjazdy niestety także wiążą się z wysokimi kosztami, dlatego Maria Maciejowska zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe.

Jak można pomóc chłopcu?

Za pośrednictwem Fundacji „Spełnionych marzeń” aktorka prosi o wpłacenie 1 proc. podatku na subkonto Tymona. Osoby, które chciałyby wesprzeć chłopca proszone są o wpłacenie 1 proc. na KRS: 0000128832, a w rubryce „cel szczegółowy” prosi, aby wpisać: „dla Tymona Majchera”.

Nasza redakcja życzy małemu Tymonkowi szybkiego powrotu do zdrowia, a jego mamie dużo siły we wspólnej walce z chorobą!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ