Święta singli – jak przetrwać?

Boże Narodzenie to magiczny czas, kojarzący się z radością i z rodzinnym ciepłem. Jak się okazuje, nie dla każdego jest on tak przyjemny. Single często narzekają na świąteczny okres – wokół pełno zakochanych par, a przy świątecznym stole co chwila ktoś pyta, czy już kogoś poznaliśmy. Jak przetrwać święta będąc singlem i cieszyć się bożonarodzeniowym nastrojem?

www.drdavidhanscom.com 

Kiedy kogoś poznasz?

Wydawałoby się, że święta to rodzinny czas dla każdego bez wyjątku. Jednak jest kilka powodów, dla których single nie zawsze tak lubią święta jak pozostali. Większość osób przychodzi na spotkania świąteczne właśnie ze swoją drugą połówką, a singiel często czuje się w takim towarzystwie „inny”, niepasujący. Sytuację pogarsza fakt, że najczęściej jest się wtedy wprost zalewanym pytaniami typu „Czy już kogoś poznałeś/poznałaś?”, „Kiedy w końcu znajdziesz chłopaka/dziewczynę?”. Nawet przy dzieleniu się opłatkiem ciężko jest uniknąć odniesień do bycia samotnym, bo obowiązkowym życzeniem składanym singlowi jest to, by „poznał kogoś miłego i fajnego, i by nie był już sam”.

 

Można sobie z tym poradzić

Jak? Docinki, życzenia i nachalne pytania ze strony znajomych i rodziny najlepiej nauczyć się ignorować. Choć to niełatwe, to jednak to najlepszy sposób. Można też miło, ale stanowczo wytłumaczyć, że jest to sprawa prywatna i nie chce się na ten temat dyskutować. Można także obrócić nachalne pytania w żart i uciąć w ten sposób wszelkie spekulacje.

 

Doceń zalety bycia singlem

Gdy wszyscy wokół wytykają Ci fakt bycia singlem, skup się lepiej na zaletach tego rozwiązania. Choć w Święta może trudno Ci je dostrzec, warto zastanowić się jakie są plusy takiej sytuacji na dłuższą metę.

 

Spotykaj się ze znajomymi

Bycie singlem nie oznacza, że w Święta trzeba być samotnym. Mimo że mogą denerwować nachalne pytania ze strony rodziny, to jednak warto puścić je mimo uszu i czerpać radość z czasu spędzonego z najbliższymi. Można także umówić się na świąteczny wieczór z innymi znajomymi singlami. W gronie osób będących w tej samej sytuacji od razu poczujemy się lepiej i swobodnie.

 

Postaw na optymizm

I najważniejsze – postaw na optymistyczne nastawienie do życia. Choć to banalna rada to zwłaszcza w Święta jest podwójnie ważna. Doceń zalety Świąt, możliwość bycia z rodziną, znajomymi, otrzymania prezentów, czy po prostu odpoczynku od pracy i poleniuchowania. Święta singla także mogą i powinny być radosne!

 

Agnieszka Głośniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ