Świąteczne menu w Warszawie. Stołeczne restauracje kuszące specjalnymi potrawami

Do wyczekanych świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze tylko tydzień, jednak już teraz możemy poczuć ducha świąt. W jak sposób? Wpadając do jednego z lokali w Warszawie, które na ten wyjątkowy okres przygotowały wyjątkowe menu.

Święta na twoim talerzu!

Zapach Bożego Narodzenia w każdym domu jest uniwersalny. To piernik, karp, mak i mandarynki. Na wigilijnym stole zabraknąć nie może na pewno ryby, zupy grzybowej, i pierogów z grzybami i kapustą. Teraz te wszystkie świąteczne smaki możemy odnaleźć w warszawskich lokalach – czasem w nieco zaskakujących odsłonach. Ale to musie sprawdzić sami.

W tym okresie lokal Teddy’s Burger N’ Bar, znajdujący się na ulicy Antoniego Malczewskiego 42 B/lokal nr. 2, znajdziemy sezonową bułę, o nazwie Stary Piernik. To klasyczna soczysta wołowina, wędzony ser, bekon, rukola oraz cukrowa cebula. Ale także – śliwkowe powidła, migdały w płatkach, i majonez, jednak niestandardowy, bo piernikowo-limonkowy. To zdecydowanie nie jest opcja dla tych, którzy wolą „bezpieczne” smaki.

Kolejnym lokalem z zaskakującym manu, w tym okresie jest Roger That Foods, na ulicy Postępu 5. Ich propozycja miesiąca? „Z początkiem grudnia narasta świąteczna atmosfera. Smak kojarzący się ze świętami i korzenne przyprawy to również nasz nowy Burger Miesiąca, dostępny do końca roku” – zachęcali przedstawiciele lokalu. W składzie nietypowego dania znajdziemy: wołowinę Limousine, tartą gruszke z cynamonem, kruszone korzenne ciasteczka, plastry bekonu, pleśniowy ser kozi, roszponkę, konfiturę z cebuli oraz sos majonezowy. Czy to nie brzmi jak: muszę spróbować!

Źródło: https://warszawa.naszemiasto.pl
 
Zobacz także:
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ