Sopot Top Of The Top Festival 2013

sopot duze sporteuroW ostatni weekend (23.08 i 24.08) odbyła się druga edycja Festiwalu Top Of The Top. Goście amfiteatru opery Leśnej w Sopocie oraz widzowie telewizji Polsat mieli okazję zobaczyć wiele polskich i światowych gwiazdy muzyki rozrywkowej.

W piątkowy wieczór odbyły się dwa koncerty. Koncert Live Is Live – Przełomowe Lata ’80, podczas którego mogliśmy usłyszeć takie gwiazdy jak Opus – australijski zespół będący autorem kultowego przeboju Live is Live; oraz Belinde Carlisle, znaną z takich hitów jak Heaven Is A Place On Earth i La Luna. Galę uświetniły występy polskich artystów, m. in. Lombardu, Budki Suflera, Felicjana Andrzejczaka i Izabeli Trojanowskiej. W utworze Jennifer Rush mogliśmy również usłyszeć Edytę Górniak. Imprezę poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.

Drugi koncert tego wieczora to TOP of the TOP w czasie, którego artyści z całej Europy ubiegali się o statuetkę Bursztynowego Słowika. Wystąpiły takie gwiazdy jak Amy Macdonald, Imany, Matt Dusk, Caro Emerald, Loreen. Publiczność zachwycił duet Edyty Górniak i kanadyjskiego artysty Matt’a Dusk’a. Bursztynowy Słowik powędrował w ręce Imany, która zawitała do naszego kraju już po raz ósmy. Publiczność uhonorowała Amy Macdonald Nagrodą Specjalną. Koncert poprowadził Maciej Dowbor w asyście Agnieszki Popielewicz i Daviny Reeves, byłej Miss Nowego Jorku.

Sobota w Sopocie upłynęła pod znakiem muzyki tanecznej. Wystąpili: Arash , DJ Bobo, Bracia, Honey , Blue CafÉ, Margaret, Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak i inni. Minirecitale zaprezentowały zespoły Enej i Lemon. Laureat programu Must Be The Music, znany z takich hitów jak Radio Hello, Skrzydlate Ręce i Symetryczno-liryczna, rozkręcił sopocką publiczność. Wydaje się, że każdy utwór tego zespołu staje się wakacyjnym hitem. Nic zatem dziwnego, że zespół otrzymał już wiele prestiżowych nagród a jego ostatnia płyta pokryła się platyną. Na zakończenie Edyta Górniak zaskoczyła publiczność swoją interpretacja utworu Nothing Else Matters heavymetalowyego zespołu Metallica. Koncert poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock.

Największym zaskoczeniem tegorocznej gali okazała się nowa, krótka fryzura Honoraty Skarbek „Honey”. Media plotkarskie zalane są spekulacjami na temat wzorowania się artystki nową fryzurą Beyoncé. Stracha wszystkim nabawiła wokalistka Natalia Szroeder, która po drodze na festiwal miała wypadek samochodowy. Na szczęście nic poważnego się nie stało i Natalia w Sopocie wystąpiła.

Hanna Gajewska, fot. natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ