Rozpad energetycznego duetu

Alice Glass – eteryczna wokalistka kanadyjskiego duetu Crystal Castles, ogłosiła swoje odejście z zespołu. Energetyczna bomba jaką stanowiła jej muzyczna współpraca z producentem Ethanem Kathem ostatecznie wybuchła. Dla znanej z niecodziennej energii scenicznej Glass oznacza to początek solowej kariery.

Źródło: acclaimmag.com

Znakiem rozpoznawczym Crystal Castles była utrzymana w niepokojącym nastroju twórczość o wyraźnie przerysowanej formie z pogranicza punku i muzyki elektronicznej oraz nieprzeciętna wokalistka. Alice Glass to prawdziwa sceniczna dekadentka, która na koncertach nie stroni od alkoholu, noszącego ją na rękach tłumu oraz bójek i poważnych kontuzji. Piosenkarka, która od nastoletnich lat wychowywała się w społeczności punków, przez wielu była nominowana do zasilenia „klubu 27”. Po 9 latach współpracy z Ethanem Kathem, Glass na swoim facebookowym profilu poinformowała o odejściu z zespołu oraz planach rozpoczęcia solowej kariery:

W mojej sztuce i sposobie wyrażania siebie zawsze próbowałam być szczera, uczciwa i empatyczna wobec innych. Z wielu powodów, zarówno zawodowych, jak i osobistych, czuję, że to nie jest już dłużej możliwe w Crystal Castles. Chociaż to koniec zespołu, mam nadzieję, że moi fani przyjmą mnie tak samo jako solową artystkę, jak przyjmowali mnie w Crystal Castles.

{youtube}JxVm2_ojQtk|600|450|0|{/youtube}

Duet z Toronto ma na koncie 3 płyty, z których ostatnia powstała w Warszawie. Ethan Kath  jak do tej pory nie upublicznij swoich muzycznych planów po odejściu Alice Glass z zespołu. 

Hanna Gajewska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ