Siostra Tomasza Mackiewicza napisała list do Elisabeth Revol

Siostra Tomasza Mackiewicza napisała list do Elisabeth Revol. Jakie ma pytania?

Sprawa Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol wciąż wywołuje wiele emocji. Siostra himalaisty, Monika Sulikowska, zdradziła, że napisała list do Francuzki. Czy ma do niej żal, że zostawiła Polaka na górze?

Siostra Tomasza Mackiewicza napisała list do Elisabeth Revol. Jakie ma pytania?

Monika Sulikowska, siostra Tomasza Mackiewicza, wyznała, że napisała szczery list do Elisabeth Revol. Przede wszystkim chce się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądało pożegnanie Francuzki z Polakiem. Czy himalaista naprawdę był w taki zły stanie?

„Teraz mam mnóstwo pytań do Eli. Więc jak było naprawdę, bo jej wersje wydarzeń różnią się? Czy jak odchodziła od niego to już „nie kontaktował”, jak mówiła w pierwszej wersji? Czy pożegnał się z nią pełen nadziei, wiedząc, że pomoc już nadchodzi, jak opowiada ostatnio?” – powiedziała Monika Sulikowska w rozmowie z portalem Onet.pl.

Dużo niespójności

Siostra Tomasza  Mackiewicza zauważa wiele niespójności w relacjach Francuzki. Uważa, że wynikają one z szoku, jakiego doznała himalaistka. Nie ma żadnych pretensji do Elisabeth Revol. Jest przekonana, że nie działa z premedytacją.

„Widzę wiele niespójności. Wynikają pewnie z szoku. Ja o nic Elizabeth nie oskarżam. Nigdy nie powiem, że zostawiła go na pewną śmierć, że działała z premedytacją. Napisałam do niej. Czekam na odpowiedź” – wyznała Małgorzata Sulikowska.

Symboliczny pogrzeb

Krewna himalaisty wspomniała, że pogrzeb Tomasza Mackiewicza będzie miał charakter symboliczny. Rodzina jeszcze nie wie, na jakim cmentarzu będzie symboliczny grób.  

„Będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustą trumnę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skąd pochodził, czy w Warszawie. Miasta nie lubił, dusił się tu. Pod Warszawą miał takie miejsce, dokąd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób?” – zastanawiała się siostra himalaisty.

Msza w intencji Tomka

W najbliższą środę o godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki zostanie odprawione nabożeństwo w intencji himalaisty.

„W najbliższą środę o  godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego” – powiedziała Monika  Sulikowska.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Tomasz Czapkins Mackiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2977 More posts in Newsy category
Recommended for you
Jak poznali się Rafał Cieszyński i Alżbeta Leńska? Aktorka po ciężkiej operacji
Jak poznali się Rafał Cieszyński i Alżbeta Lenska? Aktorka jest po ciężkiej operacji

Żona Rafała Cieszyńskiego, Alżbeta Lenska, kilka dni temu przeszła poważną operację mózgu. Aktor w jej...