Błaszczykowski o licencjacie Roberta Lewandowskiego

Kuba Błaszczykowski o licencjacie Roberta Lewandowskiego: „Cieszę się, że to zrobił, ale…”

Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski od wielu lat są kolegami z boiska. Początkowo sportowcy mieli dobre relacje, ale później pojawiły się między nimi nieporozumienia. Jak jest teraz?

Szorstka znajomość

Obaj sportowcy znają się od lat. Najpierw Kuba Błaszczykowski pojawił się w klubie Borussia Dortmund, potem doszedł Robert. Na początku znajomości Błaszczykowski pomagał młodszemu koledze odnaleźć się w klubie, ale potem drogi piłkarzy się rozeszły. Dochodziło między nimi do nieporozumień, również w reprezentacji. W latach 2010–2014  Kuba Błaszczykowski był kapitanem polskiej kadry, ale później tę pałeczkę przejął Robert.

Jakie teraz panowie mają relacje?

„To sprawa, którą media rozdmuchały. Obaj jesteśmy różni. Nie musisz chodzić na kawę z każdym kolegą z drużyny tylko dlatego, że jest twoim rodakiem- wyznał Kuba Błaszczykowski w rozmowie z magazynem „11 Freunde”.

Kuba Błaszczykowski o licencjacie Roberta Lewandowskiego: „Cieszę się, że to zrobił, ale…”

Piłkarz odniósł się również do licencjatu Roberta Lewandowskiego. Gratuluje mu?

„Cieszę się, że to zrobił. Ale nie rozumiem tego medialnego szumu. Jest tak wielu sportowców, którzy studiują w trakcie kariery. Ja także studiowałem turystykę i geografię, a teraz jestem w trakcie magisterium z wychowania fizycznego”- powiedział Kuba Błaszczykowski.

Zgrana drużyna

Piłkarz dostrzega, że Robert Lewandowski jest bardzo dobrym sportowcem. Jego umiejętności piłkarskie są na światowym poziomie. Uważa też, że wraz z kolegami tworzy zgraną grupę, którą stać na coraz więcej. My również w to wierzymy!

„Trener ma zawsze ma największy autorytet wśród zawodników, ale myślę, że tworzymy zgraną drużynę i każdy wie, że reprezentacja to jest spełnienie naszych marzeń. W ostatnim czasie Robert Lewandowski pokazuje, że jest mocnym zawodnikiem. Pokazuje co trzy dni, że osiągnął światowy poziom i jest bardzo dobrym piłkarzem. Jest też Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Łukasz Fabiański. Każdy z nich ma coś do powiedzenia w szatni – wyznał Kuba Błaszczykowski w „Faktach po Faktach”.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Kuba Błaszczykowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ